Domáca krtkova torta

Pridal/a Kamila

Recept s fotopostupom na skvelú domácu verziu tejto obľúbenej tortičky. Robila som synovi na želanie. Nechal sa zlákať veľkým haló okolo krtkovej torty na internete. Hambím sa  Aká dobrá bola. Hambím sa

Domáca krtkova torta - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

Korpus
4kusyvajicka
125gramovkrupicový cukor
1kusvanilkový cukor (1 čl extrakt, esencia)
125gramovmaslo
50millilitrovmlieka
150gramovpolohr. (celorzná špaldová) múka
50gramovkakao
1kusprášok do pečiva
Náplň
250gramovmascarpone
250millilitrovslahackova smotana
250gramovjemny tvaroh
1kusvanilkový cukor (1 čl extrakt, esencia)
50gramovcokolada
Dokončenie
3kusybanány

Inštrukcie

Korpus:

Vajíčka, maslo necháme postáť aspoň hodinu a viac pri izbovej teplote. Múku zmiešame s kakaom a práškom do pečiva. Bielka vyšľaháme s polovicou cukru do tuhého snehu. Maslo vyšľaháme so zvyšným cukrom do peny, aspoň 3 minúty. Po jednom prišľaháme žĺtka.  Na striedačku pri nízkych otáčkach  primiešame vlažné mlieko a zmes múky. V prípade potreby môžete pridať ešte pár lyžíc mlieka, nemalo by byť studené. Na záver zľahka spojíme so snehom, ten pridávame cca na trikrát..

Hmotu rozotrieme v okrúhlej forme vystlanej papierom na pečenie (priemer 24 - 26cm). Pečieme pri teplote cca 180°C , 25-30 minút. Po upečení necháme vychladnúť.

Náplň:

Použila som moju najobľúbenejšiu  trojkombináciu, náplň krásne drží tvar, netreba zahusťovať. Mascarpone so šľahačkou a vanilkou vyšľaháme do tuhého krému, pozor na prešľahanie. A už len zľahka primiešame tvaroh. Čokoládu nastrúham na jemno a primiešame ku krému. 

Dokončenie:

Na vychladenom korpuse naznačíme dookola rez cca 2 cm od okraja. Lyžicou vydlabeme časť korpusu, zhruba do hlbky cca 2-3 cm. Zvyšný korpus si odložíme.  Banány olúpeme, pozdĺžne prerežeme a polovičky rozložíme nahusto  na dno korpusu. Na ne navršíme krém, vytvoríme pekný kopček. Vrch posypeme nahrubo rozdrobeným korpusom a zľahka pritlačíme. Dáme aspoň na chvíľu schladiť.

Všetko o mascarpone, mascaprone krém v tortách a zákuskoch

Domáca krtkova torta - recept postup 1
Domáca krtkova torta - recept postup 2
Domáca krtkova torta - recept postup 3
Domáca krtkova torta - recept postup 4
Domáca krtkova torta - recept postup 5
Domáca krtkova torta - recept postup 6
Domáca krtkova torta - recept postup 7
Domáca krtkova torta - recept postup 8
Domáca krtkova torta - recept postup 9

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
4.68
Priemer: 4.7 (25 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.