Croissanty

Popis

Maslove domáce croissanty

Croissanty - recept

Zhrnutie

Výnos
20
Čas prípravy
50 minút
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
1 hod, 5 minút

Ingrediencie

500gramovHl.múka
70gramovCukor krupica
8gramovsoľ
25gramovsušené droždie
5kusyžltkov
250gramovvoda
350gramovmaslo
2kusyZltky na potretie

Inštrukcie

Z muky,soli,zltkov,drozdia,vody urobíme cesto v robote. Nechame ho 10minut odpočinúť. Cesto rozvalkame do štvorca tak, aby stred bol trocha vyvýšený.

Do cesta zabalíme maslo,rozvalkane na plochy stvorec. Cesto rozvalkame do obdĺžnika asi 30x40cm. Cesto zlozime na tri krát. Jednu tretinu do stredu zbytku časti, druhu časť prelozime tiež k stredku a prelozime zo to cez už zloženú časť. Nechame odpočinúť v chladničke 10minut, postup opakujeme ešte dva krát. Keď vyvalkame cesto na tretí krát, zlozime ho a zabalíme poriadne do fólie a nechame v chladničke do druhého dňa. Na druhý deň cesto rozvalkame a rozkrajame na trojuholniky, ktoré budeme stáčať do croasantov. Dáme ich na plech a nechame kysnut cca 2hodiny. Nakysnute potrieme opatrne vyslahanym zltkom a pecieme na 190st.asi 15minut.

Croissanty - recept postup 1

Recepty: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.