Recept s fotopostupom na fantastické čokoládové rezy bez pečenia, vo verzii roládky, alebo keksov.

Výnos | |
---|---|
Čas prípravy | 20 minút |
Čas varenia / pečenia | 15 minút |
Celkový čas | 35 minút |
Ingrediencie
1 | plechovka | kondenzované mlieko sladené |
250 | gramov | čokoláda 70% |
100 | gramov | orechy |
100 | gramov | sušienky |
1 | balík | tortové oblátky |
Inštrukcie
Čokoládovo orechová hmota
Nad parou za občasného miešania zohrejeme salko. Hneď ako je horúce, dáme dole z tepla a pridáme čokoládu, necháme krátko postáť a miešame do rozpustenia čokolády. V prípade potreby krátko zohrejeme nad parou, ak sa čokoláda neroztopí. Na záver primiešame nasekané orechy a nalámané sušienky. Ak sa vám zdá hmota priveľmi hustá, prípadne, stuhne trošku skôr ako stihne zmäknúť oplátka, môžete ju zriediť horúcim mliekom, stačí trochu.
Točenie oplátky
Aby sa dala oplátka zrolovať treba ju zohriať nad parou, chvíľu to trvá. Stretla som sa aj s postupom, že sa oplátka zabalí do mokrej horúcej utierky, samozrejme vypratej. ;) Ja som skúsila to naparovanie. Ak sa chcete hrať s rolovaním oplátky, skúste náš "patent" V oválnom pekáči dáme zohrievať vodu, naň položíme mriežku, na chladenie zákuskov, na ňu dáme oplátku a prikryjeme druhým pekáčom, a čakáme zo 15 minúť, kým zmäkne, len potom zase rýchlo stuhne. Tak som ju naplnila a zohriala ešte raz ... a potom rýchlo rolovala.
Smelo si môžete proces zjednodušiť, tak že len čokoládovú hmotu rozotriete na oplátku a prikryjete druhou, výsledok je božský tak či tak.
Dáme stuhnúť do chladničky.









Recepty:
- prečítané 10939x
- Pridať nový komentár