Kakaový závin

Popis

Kakaový závin s kysnutým cestom, ako ma ho dávno naučila robiť babka. Akurát olej som nahradila roztopeným maslom. Z tejto dávky by mohli vyjsť 3 záviny, alebo 2 záviny a zo zvyšku šišky, pečené buchty ... Kysnuté už robím pomenej, ja som bezlepková, dcéra histaminová, ale chlapi môžu. Tak som robila im pre radosť. Úsmev

Kakaový závin - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

Kysnuté cesto
500millilitrovmlieka
1polievková lyžicakryštalového cukru
1kusdroždie
1kusvajicko
1kilogrammúky
1čajová lyžičkasoli
150gramovmasla alebo 150 ml oleja
Kakaová náplň
200gramovpraskový cukor
75gramovkakao
4plátkykryštálový cukor
2polievkové lyžicekakaový puding
100gramovmaslo
1kusvajíčko (na potretie)

Inštrukcie

Kysnuté cesto

Do vlažného mlieka pridáme lyžicu cukru, necháme rozpustiť a rozdrobíme kocku droždia. Necháme kysnúť cca 20 minút. Pridáme 1 vajíčko, soľ a postupne primiešavame múku, buď na robote, alebo vareškou, neskôr ručne. Na trikrát pridáme vlažné roztopené maslo a múku primiešavame až kým sa cesto nezačne odlepovať od misky, ruky. Ja som začala miešať na robote, potom miesila ručne. Cesto prikryjeme a necháme cca hodinu kysnúť. 

Kakaový závin

Maslo roztopíme. Kakao, cukor taký a taký, puding vymiešame. Zvyknem  náplň miešať od oka. MrkámVyvaľkáme cca tretinu cesta na tenko, potrieme maslom, nasypeme rovnomerne náplňou, pokvapkáme ešte roztopeným maslom. Stočíme závin, preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a necháme ešte kysnúť. Pre pečením ešte potrieme rozšľahaným vajíčkom, popicháme vidličkou. Pečieme cca 35 minút pri teplote cca 200°C. Po upečení zvyknem koláč potrieť horúcim cukrovým rozvarom a prikryť utierkou.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.