Šišky lekvárové

Popis

Výborné šišky, robím ich už celé roky.

Šišky lekvárové - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
2 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
2 hod, 30 minút

Ingrediencie

750gramovhl. muky
50gramovpráš. cukor
1balíkvanilk. cukor
2kusyzltky
2čajové lyžičkysoli
1balíkdroždie
3polievkové lyžicerumu
1⁄2litervlaž. mlieka

Inštrukcie

Necháme vykysnúť kvások. Múku zmiešam s cukrom a soľou, v mlieku rozmiešam žĺtka, rum a vanilk. cukor. Vykysnutý kvások vylejem do múky, pridám mlieko s ingredienciami a dobre vypracujem na hladké cesto. To musí byť také akurát, ani tuhé ani moc riedke. Klasicky nechám vykysnúť (ja používam misku kysku).

Na pomúčenej doske rozvaľkám na hrúbku 1 cm a vykrajujem kolieska. Na ne nanesiem slivkový lekvár a prikryjem druhým kolieskom. Kraje trošku pritlačím a opäť vykrojím, aby sa spodné aj horné kolieska dobre zlepili a lekvár pri vyprážaní nevytiekol. Potom nechám šišky na obrúsku kysnúť cca 30 min.

V kastróliku si nechám rozpáliť olej a začnem smažiť. Teplota musí byť taká, aby sa nesmažili dlho (moc by nasiakli olejom) ani krátko (boli by nedopečené). Do oleja ich kladiem spodnou časťou nahor a prikryjem pokrievkou. Keď ich otočím, už neprikrývam. Kladiem ich na papierové obrúsky, aby stiekli z oleja. Po vychladnutí ich posypem práš. cukrom.

Poznámky

Ja do cesta olej nedávam, lebo šišky sa pri pečení trochu napijú. Piecť môžeme aj nenaplnené lekvárom. Keď šišky vychladnú, naplním si zdobičku na torty lekvárom šišku špicom prepichnem a vstreknem dnu lekvár. A potom pocukrujem. Sú výborné, ľahké a chutia už teplé. (kto môže...)

Šišky lekvárové - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)

Komentáre

Vyplazený jazyk mňááám Vyplazený jazyk
Práve som ich dopapala, sú ozaj výborné, vďaka za recept. Kvietok

vyzeraju super Tlieskam , pečiem podobne a kedze mi zostanu 2 bielky (do cesta idu len zltky), vyslaham ich nad parou spolu s cukrom do peny a pridam do nej malinový lekvár - vysledok je vyborna nadýchana malinova pena.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.