Penové rezy s karamelovým krémom

Pridal/a keli62

velmi dobrý a pekný rez na slávnostnú príležitosť

Penové rezy s karamelovým krémom - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
2 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
2 hod

Ingrediencie

Korpus
8kusyvajce
200gramovpráškový cukor
90gramovpolohrubá múka
40gramovkakao
1⁄2balíkprášok do pečiva
Penový plát
7kusybielok
420gramovpráškový cukor
Krém:
300gramovkryštálový cukor
250millilitrovšľahačková smotana
250gramovmaslo

Inštrukcie

Poleva: biela čokoláda. olej a na ozdobu tmavá čokoláda.

Postup:

Kakaove korpusy: Ja som robila cestá klasicky ako som zvyknutá, nedržala som sa receptu.Takže upiecť dve klasické kakaové piškoty.

Potom upiecť penový plát: Šľahať bielka s cukrom nad parou, tak aby to bolo celé dobre horúce a moj test je taký, že ked si naberiem hmotu na prst, nesmie sa tá špička s peny zvaliť/čiže nesmie byt riedke/ Pečieme pri nízkej teplote vlastne sušíme ako pusinky aby to bolo vysušené čo najviac./asi 1hod/ Ten doporučujem piecť v hlbokom plechu./moja skúsenosť, natrieť papier na pečenie s olejom lahšie sa to dáva dolu s papiera /Ked sa vám plát aj trochu popraská nič sa nedeje pekne to schováte pod krém.

Krém: upáliť cukor na karamel Zaliať šlahačkou pomaličky rozpustiť, vychladiť a spojiť s maslom. Može sa dať aj salkový krém myslím že to musí byť ešte lepšie.

Postup: hnedé cesto, karamel krém, penový plát, karamel krém, hnedé cesto a na vrch poliat bielou čokoládou. prajem dobrú chuť.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (4 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.