Gaštanovo-čokoládová torta

Popis

gaštanovo - čokoládová torta

Gaštanovo-čokoládová torta - recept

Zhrnutie

Výnos
recept na tortu priemeru 16cm (malá)
Čas prípravy
2 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
2 hod

Ingrediencie

Inštrukcie

KORPUS:

čokoládový 3vajcia, 135g cukru, 135g hl.múka, 60g čokoláda, 3PL masla, štipka pr. do pečiva 3bielka vyšľaháme do peny, pomaly postupne pridávame cukor, žĺtka a roztopenú čokoládu s maslom, nakoniec primiešame múku s práškom do pečiva. (namiesto masla sa dá použiť aj olej.)

KRÉM: čokoládovo-gaštanový 50g smotany 33%, mrazené gaštanové pyré alebo pyré z uvarených gaštanov 200g, 150g pravá mliečna čokoláda, 2cl baileys likér (kto doma práe nemá, može použiť rum) smotanu prevaríme,vlejeme do čokolády, tak aby sa rozpustila, pridáme zmäknuté gaštanové pyré a zmäknuté maslo. Vyšľaháme. 

TIP NA OZDOBENIE: použila som bielu pravú čokoládu- z nej som spavila "mantinely" okolo torty (naniesla na fóliu,krátko nechala na mramore a hneď priložila na tortu), čoko hoblinky a na zmrznutej naberačke ktorú som postriekala natemperovanou čokoládou som vytvorila takú "mištičku" a do jej stredu dala na ozdobu jedlý kvietok?- physalis.

Pravú horkú čokoládu som vytemperovala a nastriekala na pripravenú fóliu, krátko položila na mramor a hneď dala po obvode torty na "biele mantinely". Na vrch torty som naliala miror. Môžeme dozdobiť upečenými gaštanmi. Pred jedenímm je lepšie tortu nechať trošku vonku, aby krém nebol úplne tuhý Prajem dobrú chuť :)

Gaštanovo-čokoládová torta - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

Vyzera vyborne Vyplazený jazyk a gratulujem k umiestneniu TlieskamKvietok

Vyzerá výborne, šľahačky stačí len tých 50g? A dať celé maslo. SlnkoKvietok Dík

ÁnoÁnoÁno

dakujem Zlomené srdce
prepacte ze som skor neodpisala: ano slahacka len 50g, masla ide 150g - ta napln sa dava skor do praliniek a ja som len skusala ju dat do torty - na mna bola dost tuha ja mam radsej lahsi krem takze skus dat viac slahacky menej masla... Slnko drzim palce Áno

vyzerá skvele ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

mňam, gaštany a gaštanové koláčiky mám rada
TortaVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.