Orechové fúkané rožky

Pridal/a Kamila

Recept s fotopostupom na fantastické fúkané rožky.

Orechové fúkané rožky - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod
Celkový čas
1 hod, 20 minút

Ingrediencie

250gramovmleté orechy
250gramovpolohrubá múka
1čajová lyžičkasóda bikarbóna
400gramovpráškový cukor
250gramovmaslo
100gramovčokoládová poleva

Inštrukcie

Toto tradičné vianočné pečivo som robila  s klasikou polohrubou múkou, bezlepkovou aj celozrnnou špaldovou múkou, s vlašskými orechmi aj mandľami. Sú ozaj výborné, len si treba ustrážiť dobu pečenia.  Úsmev Tu nie je veľmi priestor na uberanie cukru, aby sa správne nafúkli, musí ho tu byť dosť.

Cukor s múkou ( používam bežne aj bezlepkovú aj celozrnnú špaldovú múku) a sódou preosejeme, zmiešame s mletými orechmi a pridáme maslo. Keďže toho bolo veľa, dala hmotu najprv premiešať v robote s hnetacou metličkou a potom už raz dva vymiesila cesto. Cesto môže byť trochu drobivé, nevadí. Prípadne môžete pridať 1 -2 PL lyžice vody.

Cestom plníme formičky na rožky, nevymasťujeme ich, postačí maslo v ceste. Cesta dávame tak aby bolo zarovnané s okrajom formičky. Dobre pritlačíme.

Pečieme pri teplote cca 170°C cca 11 minút, alebo podľa skúseností s vašou rúrou. Možno vám postačí nižšia teplota, musíte si to otestovať, rožky by mali byť svetlé aj zhora aj zdola. Rožky sa vyklápajú úplne ľahúčko. 

Po vychladnutí, konce rožkov môžeme namočiť v roztopenej čokoláde.

Poznámky

Kokosové rožky pripravíte rovnako, stačí orechy zameniť kokosom. Tu je recept s fotopostupom na kokosové rožky. Rovnako jednoducho pripravíte aj makové rožky, stačí namiesto orechov pridať rovnaké množstvo mletého maku.

Orechové fúkané rožky - recept postup 1
Orechové fúkané rožky - recept postup 2
Orechové fúkané rožky - recept postup 3
Orechové fúkané rožky - recept postup 4
Orechové fúkané rožky - recept postup 5
Orechové fúkané rožky - recept postup 6
Orechové fúkané rožky - recept postup 7

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.32
Priemer: 3.3 (25 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.