linecké košíčky + košíčky z lístkového cesta

Popis

Veľmi jednoduché: 1. linecké cesto, natlačené do formičiek a upečené, plnené rastlinnou šľahačkou a zdobené ovocím podľa vlastného gusta, prizdobené mätovým lístkom. 2. lístkové cesto (používam "kúpenské") vykrojené - 1 celé koliesko + 2 vykrojené zlepené s rozšľahaným žĺtkom, upečené, naplnené olé krémom alebo čo nám práve na chuť ide (jahodová šľahačka, rastlinná a pod.) ozdobené nasekanými pistáciovými orieškami

linecké košíčky + košíčky z lístkového cesta - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

300gramovhl. múka
200gramovhera
100gramovpr.cukor
2kusyžltka
1kusvanikový cukor
citrónová (trocha)
1kuslistkove cesto (1/2 kg)
1kusžĺtko
1literrastlinnej šľahačky sladenej (ako prídavok do nej vaj.koôak a pod.)
Ovocie (podľa potreby a chuti)

Inštrukcie

1. linecké cesto: múku, heru, pr.cukor, van.cukor, 2 ks žĺtka, citr. kôru spolu vymiesime, môžeme nechať postáť v chlade, nemusíme, natlačíme do formičiek, upečieme (ja formičky nevymasťujem), plníme šľahačkou (alebo žĺtkovým krémom), zdobíme ovocím 2. lístkové cesto: ja ho kupujem, treba si len vybrať, rozvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme 1 koliesko plné a 2-3 kolieska vykrojené (veľkosť-priemer si musíme zvoliť sami), upečieme a plníme, v tomto prípade je plnené rastl.šľahačkou zmiešanou s vaječným koňakom a posypané s pistáciovými orieškami (keď robím väčšie kolieska tak ich robievam na slano plnené s rôznymi šalátmi)

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.