Lieskovcovo-smotanove kocky

Popis

Výborna málo sladka pochúťka.

Lieskovcovo-smotanove kocky - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

4kusy33 % smotana na šľahanie
4kusypochúťková smotana
4kusymakkeho tvarohu
8polievkové lyžiceprášk. cukor
4kusyDr.Oetker práš. želatina
20dekagramymleté lieskové oriešky
2polievkové lyžicekakao
1polievková lyžicakáva (nesca)
1balíkdetské piškóty
3decilitreuvarená silná káva
3polievkové lyžicerumu
5polievkové lyžicemirabelkový džem
kakaová piškóta zo 4 vajec
amaretova posýpka
pomarančové želé

Inštrukcie

Upečenu kakaovú piškótu zo 4 vajec orežeme (okraje), položíme do plechu vyložený papierom na pečenie do "obruče".  Aj z vnútornej strany okolo obruče dáme papier na pečenie. Pevne zaistíme z vonkajšej strany aby nám tekutá masa nevytiekla. Piškótu potrieme mirabelkovým džemom.

Medzitým si pripravíme základnu smotanovú hmotu. V kastróliku s cca 1,5 dcl studenej vody rozmiešame 1 sáčok želatiny a necháme napučať. Na slabom plameni ju rozpustíme a necháme 6 min. chladiť. Do hlbšej misky dáme  po 1 šľahačku, pochúťkovu smotanu, tvaroh a práškový cukor (ja cukor dávam 2 PL), jemne metličkou rozmiešame (bublinky tam nemajú čo hľadať). Zoberieme z nej za 2 PL a zamiešame do želatiny a potom to celé  prelejeme späť. Dobre premiešame (nepeníme) a nalejeme na natretú piškótu. Necháme v chlade stuhnúť cca 1 - 2 h. 

Do uvarenej vlažnej kávy dáme rum, namáčame v nej piškóty, ktoré ukladáme na stuhnutú smotanovú hmotu.  Teraz si pripravíme dvojitú dávku základnej smotanovej hmoty do ktorej zamiešame ešte nescu a oriešky. Zalejeme ním piškóty a uložíme do chladu stuhnúť.

Do poslednej  základnej hmoty pridáme preosiate kakako a nalejeme na orieškovu hmotu. Vrátime do chladničky, najlepšie na noc. Pred servírovaním narežeme na kocky, vrch som ja zdobila amaretovou posýpkou a pomarančovým želé.

Príjemné hodovanie prajem.

 

 

 

Recepty: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

TlieskamTlieskamTlieskamIrmuška máš ich krásne úhľadné ,určite niekedy vyskúšam,mňam,Vyplazený jazykTortaVyplazený jazykTortaÁnoTortaÁnoTortaSrdceSrdceSrdce

Bozkávam  Ďakujem Bozkávam

Vdaka za recept.

BozkávamVyplazený jazykVyplazený jazykBozkávam

Receptík som vyskúšala a je naozaj skvelý. Dakujem za tento recepta odporúčam ho vyskúšať

skvelý koláčik, doporučujem ho vyskúšať

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.