rolada

Sladke artmamky ,prosim vas poradte mi nejaky dobry recept na roladovy korpus aby sa mi pri rolovani nezlamal ,lebo v poslednej dobe sa mi takmer vsetky lamu ....dakujem Robievam klasicku lyzicovu piskotu ....

Kategória: 

Podkategória: 

ja robievam tak, že komplet namočím čistú utierku, vyžmýkam, roztiahnem na stôl a upečené cesto na roládu vyklopím do tej utierky a pomaly zrolujem, neláme sa mi nikdy a cestá robím rôzne.. lepšie je piecť cesto na rolády na papieri na pečenie aby sa pri vyklopení cesto netrhalo...

Ja to robím presne tak isto a tiez sa mi este nezlomila ÚsmevÚsmevKvietok

Velmi pekne dakujem za rady Kvietok

Tak..toto bol aj môj večný problém.. PlačemPlačem ...to stáčanie ešte zatepla, a rolovanie do vlhkých utierok.. Prekvapenie ..akosi mi to nešlo. Až, kým som nenatrafila na tento recept :
6 bielkov vyšľahať...pridať 140 g jemného kryštálového cukru..potom zašľahať 6 žltkov a už len jemne rukou metličkou 80 g hladkej špeciálnej múky. Pečieme 7-10 minút pri 180 °na programe vrch spodok...čiže nie ventilátor.
V žiadnom prípade NEPEČTE DLHŠIE ! Normálka to nechám na plechu vychladnúť, nerolujem. Urobím si plnku, natriem a až potom s plnkou zrolujem ! NEPRASKÁ !!! Lepší recept som si nemohla ani predstaviť...už nerobím inú roládu ako túto !! ÁnoÁnoÁnoÁno

mne sa zda, ze z hladkej je cesto take gumovitejsie a z polohrubej sa viac mrvi... ci robi niekto roladu aj z polohrubej?

veriska tak ako píše bobrík - roláda sa drobí nie z toho že máš zlý recept, ale dobre upečená roláda sa vôbec nemusí stáčať do utierky. Piškotové cesto na roládu by sa malo piecť max. tak 5 až 7 minút a taktiež súhlasím že na pečnom papieri. Vtedy by sa mali dať dobre stočiť aj keď predtým neboli. Vyskúšaj s tými minútami.

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.