Perníkové muffiny

Popis

Skvelý tip na vianočné muffinky
Perníkové muffiny - recept

Zhrnutie

Výnos
ks
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

400gramovhl. múka
150gramovpráš. cukor
2kusyvajce
100millilitrovolej
3polievkové lyžicelekvár,džem
1čajová lyžičkaškorica mletá
1kuskypriaci prášok do perníka
2polievkové lyžicekakao
300millilitrovmlieko
1čajová lyžičkasoda bikarbona

Inštrukcie

Do misky dáme preosiatu múku, práškový cukor, celé vajíčka, olej, mlieko,lekvár, škoricu, sódu bikarbónu, kakao, kypriaci prášok do perníka a všetko dobre spolu vymiešame metličkou alebo šľahačom. Podľa potreby pridáme ešte mlieko, odporúčam dať najskôr na začiatok 2 dl mlieka a podľa potreby zvyšok. Papierové košíčky plníme do 1/2 max. do 2/3 a pečieme vo vyhriatej rúre na 180°C asi 30 minút. Zdobíme ľubovoľne, podľa fantázie, práškovým cukrom cez šablóny, prípadne máčame v čokoláde. Keď najbližšie upečiem do Piešťan pridám foto. Prajem dobrú chuť!

Poznámky

Myslím, že kto ma rád ovocie, môže pridať napr. marhule, maliny, mandarínky, čokoľvek. A jednoznačne ovocie do nich odporúčam :D

Recepty: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

TlieskamTlieskamTlieskam vidíš, toto je recept pre mňa!!! ÁnoÁnoÁno môžem si pridať čo chcem TlieskamTlieskamTlieskam

Tak tieto urcite vyskusam Vyplazený jazyk , dakujem Kvietok

Takže dievčatá moje postrehy, piekla som ich dnes prvýkrát, posledná várka je ešte v trúbe, kedže mám formu iba na 6 muffiniek, som si to chcela urýchliť, dala som do košíčkov 2/3 cesta, muffiny narástli jak jedno hovädo, také "cickaté", pridám foto, ak som dala len do 1/2 cesta, boli krásne guľaté, ďalší postreh, ja nemám rada sladké až prikré veci, ale tieto boli na môj vkus až príliš málo sladké, takže by som dala nabudúce určite aspoň 170 g cukru a určite nejaké ovocie, či už čerstvé alebo zavárané. Prvá dávka bola bez ničoho iba ako je písané v recepte, v druhých 6 ks boli už aj hrozienka, a do ďalších 12 ks som dala zavárané ovocie-marhule asi s 1PL marhuľovej kompótovej šťavy, kedže cesto mi prišlo hrozne husté a výsledok bol, že tieto muffinky sa už tak nezdvihli a ostali lesklé. Pridám foto všetkých muffiniek. Inak cesto by mi prišlo aj fajn, iné som však nejedla (myslím iné ako moje Chichocem sa ) a preto neviem porovnať, ak ich budete niekto piecť napíšte vaše postrehy, recept mám od jednej kolegyne, ale podľa mňa potrebuje úpravu. Nech sa darí. Ja skúsim Cooky tie tvoje čokoládové od Nigely a možno potom budem vedieť povedať aké sú tieto.... Chichocem saChichocem saChichocem sa
Inak tie s kúskami marhúľ sú fantastické na druhý deň, vláčne, tie iba s hrozienkami sú úplne suché, takže odporúčam jednoznačne ovocie a možno trochu jogurtu, príp. kyslej smotany na zriedenie. Ja som dala už spomínanú kompótovú šťavu.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.