reklama

začiatočník

želatína

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať budem robiť pečený cheescake a na vrch by som chcela dať ovocie a želatínu. mala by som dať na cheescake nejaký džem a potom ovocie a želatínu alebo bez džemu. nevpije sa želé do cheescaku? zdobiť budem na vychladnutý cheescake. ďakujem, Janka 


reklama

kolko vajec

Ahojte. Idem prvýkrát piecť tortu s vacsimi rozmermi, konkrétne 25x38 cm.

Potrebujem korpus rozkrojiť iba 1x. Koľko vajec použiť na korpus? A hlavne, piecť dva samostatné korpusy alebo sa mi aj takýto väčší korupus zdvihne tak, že ho v podhode rozkrojím na dva plnohodnotné pláty?

Ďakujem.

nahrada decorgelu

Ahojte. Existuje nejaká náhrada decorgelu ktorý sa dáva pod jedlý papier a oblátky? Teraz som zistila, že ho už v chladničke nemám a všetky obchody a e-shopy už sviatkujú. Dá sa niečo vyrobiť aj doma, aby sa vymodelovaný nápis na tortu z poťahovky neroztiekol pod krémom (mascarp.-šľah.).

Vopred ďakujem.

Priemer torty 15cm

18. 12. 2022 - 06:51, by Blen

Pekný deň prajem, potrebovala by som poradiť. Chcem robiť dve malé tortičky s priemerom 15 cm. Mám formu vysokú 7,5cm. Vymyslela som si že to bude z piškótového cesta ale také som nikdy nerobila. Videla som recept na korpus 30 cm.. Stačí polovicu naliať do tej malej formy a potom znovu? Vôbec netuším... Za každú radu vopred ďakujem 


reklama

Lepenie figuriek

Dobrý deň,
nepodarilo sa mi dohladať v diskusiách odpoveď na môj problem, tak pisem sem a vopred ďakujem za každú radu. V peceni tort som fakt zaciatocnik, napiekla som ich iba 5. Tento rok si dcerka vymyslela, ze chce tortu Skye z Labkovej patroly a tu nastava problem. Doteraz som robila len kremove torty: mascarpone+slahacka a s tym som natrela aj korpusy z vonka a tesne pred krajanim ozdobila nakolko sa mi ozdoby z torty smykali a roztekali po vybrati z chladnicky.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Časopis Torty od mamy

letné číslo Torty od mamy 2023

reklama
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu