začiatočník

Otvorena kniha

Ahojte nájde sa tu nejaká dobrá dušaObjímam a pomôže mi chcela by som maminke k 50tke Slnkospraviť tortičku otvorenú knihu, ale mám z toho trošku obavy ešte som takú nerobila len deťom klasika guľaté. Budem vďačná za každú radu.

Podkategória: 

Kategória: 

Chladnicka na zakusky

Mile damy, prosim vas o radu. 

Potrebujem si surne kupit chladnicku na kolace/torty. 

Podkategória: 

Kategória: 

Topenie torty

Ahojte, piekla som tortu, plnila som mascarpone so šľahačkou v pomere 1:1, s tým, že do jednej časti som pridala sirup, ktorý som uvarila z malín a do druhej čokoládu, potiahla som to zas mascarpone so šľahačkou v pomere 1:1. Tortu som poliala čokoládou a zdobila čerstvým ovocím. Všetko bolo ok, chutné, ale keď som tortu po pár hodinách vytiahla z chladničky, akoby sa topila/potila.. na tácke po kraji bola vyzrazana akoby sladká voda. Už sa mi to raz stalo pri pribinacikovej plnke, ale neprišla som na to, čo to mohlo spôsobiť. Neviete mi prosím poradiť? 

Podkategória: 

Kategória: 

Ganache plnka do torty

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať na ganache plnku do torty.s čím sa dá kombinovať myslím čo môžem do plnky pridať a či to dobré drží či v torte alebo na obtretie torty.Ďakujem :)

Podkategória: 

Kategória: 

Ako položiť tortu na drevený podnos?

Dobrý deň, potrebujem radu. Budem prvý krát robiť svadobnú poschodovú tortu. Má byť položená na drevenom podnose/podložke. Neviem presne, ako to urobiť. Väčšinou torty ukladám na kartónovú podložku, kde vrchná časť je hladná lesklá a nenapije plnku, dá sa z nej po dokončení torty pekne utrieť plnka. No na tú drevenú podložku to asi nemôžem len tak položiť :-/ Dáva sa pod to niečo? Zas ale nechcem, aby sa to zošmyklo z toho dreveného kruhu. Ako to robíte vy?

Taktiež by som sa chcela opýtať na presun torty, ako je najlepšie takú väčšiu tortu preniesť. Ďakujem moc za rady. 

Podkategória: 

Kategória: 

Beza clasic

Dá mi prosím niekto tip ako pracovať so zmesou beza clasic aby som vyslahaka tuhý sneh? Držím sa pokynov no aj tak je riedky a neudrží tvar

Podkategória: 

Kategória: 

Mixér na RAU

Poraďte naozaj kvalitný mixér, ktorý rozmixuje základ do RAu koláčov (orechy, hrozienka, datle,... ). Mám KitchenAid, ale hmota sa dole nalepí okolo nožov a horná vrstva ostane nerozmixovaná.

Alebo poraďte postup, ako to spracovať.

Podkategória: 

Kategória: 

creme patisserie pod K2 hmotu

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či je vhodné dať na tortu pod poťahovú hmotu K2 creme patisserie?

Podkategória: 

Kategória: 

Krém z parížskych rožkov do torty

Ahojte. Prosím Vás môžem dať krém, kt. robím do parížskych rožkov do torty? Nemáte skúsenosť? Veľmi nám chutí a či môže byť v torte. Šlaham  vajička s cukrom nad parou, potom dam kakao a vyšlaham s maslom. Dakujem moc moc

   

Podkategória: 

Kategória: 

Stekance z čokolády

Ahojte Cukráročky, mala by som na vás otázku, robila som tortu bez poťahu, a ked na tortičku dám čokoládu(to je jedno či bielu či tmavu používam z Lidla), tak mi na druhy deň, tie stekance ako keby sa začali odliepať od krému, máte niekto ponatia prečo??krém poťahovy je z mascarpone a slahačky, a dávam dosť hrubu vrstvu, dakujem za rady.

Podkategória: 

Kategória: 

Ako preniesť tortu poliatu mirror polevou na podnos

Dobrý deň,

Podkategória: 

Kategória: 

Poťahovanie spojených sŕdc

Dievčatá, hľadám postup na poťahovanie spojených sŕdc...tortu srdce som už poťahovala, ale nie som si istá, či sa spojené srdcia poťahujú rovnako. Vychádza mi potom, že potrebujem dosť veľa poťahovky. Neviem, či uvažujem dobre:

jedna možnosť je urobiť akoby dve samostatné torty, ktoré priložím k sebe a spoj ukryjem pod zdobenie a druhá možnosť je, že naplnené torty spojím už pred potretím krému pod poťahovku a potiahnem ako jednu tortu...len úprimne...neviem, či to takto funguje a na čo dať pozor...aby sa mi potom torty nerozišli...urobí sa prasklina a tak...

Podkategória: 

Kategória: 

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.