Žabie papuľky

Popis

z Jasnej
Žabie papuľky - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

300 g hladkej múky
250 g masla(nie margarín)
2 zltky
1polievková lyžica octu
4lyžice mlieka
plnka
150 g práškového cukru
1 bielok
150 g orechov
cesto:300 g hladkej múky,250 g masla,2 žľtky,1 polievková lyžica octu,4 polievkové lyžice mlieka
plnka:150 g mletých orechov,150g práškového cukru, 1 bielok

Inštrukcie

Cesto: 300g hladkej múky špeciál 250 g masla(nie margarín) 2 žľtky 1 polievková lyžica octu 4 polievkové lyžice mlieka Plnka: 150 g pomletých orechov 150 g práškového cukru 1 bielok Vymiesime cesto.Pripravíme si plnku z orechov,cukru a bielka.Rozvaľkáme a povykrajujeme kolečká. Na pripravené kolečká rozložíme plnku z orechov. Kolečká prelozime a na bokoch stlacime.Pečieme vo vyhriatej rúre na vymastenom plechu.Pri pečení sa orechy zdvihnu a vytvoria tzv.papuľku. Vychladnuté posypeme práškovým cukrom.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

zajímavé len si to neviem presne predstavit ako to asi ma vyzerat mohla by si nahodit foto? ake velke a hrube maju byt tie kolečka ? treba ich preložiť napoly ?

Boli super, ochutnala som ich, vrele odporúčam(y) ÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

to musí byť dobré... určite skúsim TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

boli vynikajúúúúúúúceeeeeeeeeee:-P Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk

Slnko Adrianka, už som ich robila, podarili sa a chutili ObjímamBozkávamObjímam

boli super:-P Vyplazený jazykVyplazený jazyk ,ochutnala, alebo nabastila som sa na stretku,
Adka diiiik uz som si ho opisala...

adka díííík. boli úplne úžasné. už aj idem písať do môjho receptára.

Ja som ich robila včera, sú Zlomené srdce F(heart) A(heart) N(heart) T(heart) A(heart) S(heart) T(heart) I(heart) C(heart) K(heart) É(heart) . Len sa mi zdalo cesto dosť riedke, tak som pridala viac múky, ale to bude asi tým, že každá lyžica je iná. Len som asi nepochopila, či sa majú zlepiť po celej dĺžke, lebo ja som spojila len ľavý a pravý bok a celá plnka sa mi vytlačila von. Na chuti to neubralo, len tvoje sa mi zdali krajšie. A ešte som nevedela na aké tenké to treba vyvaľkať.(sun) SlnkoSlnko

...to by som aj ja chcela vedieť na akú hrúbku treba to cesto vyvaľkať.:-O

ÁnoÁnoÁno vyskúšam TlieskamTlieskamTlieskam

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.