Broskyne

Popis

Konečne recept, s ktorým som spokojná.

Broskyne - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Zdrojkombinácia všetkého možného
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

4kusycelé vajcia
180gramovkryš. cukru
180gramovpol. múky
1kusšťava a kôra z 1 citrona
2polievkové lyžiceoleja
 štipkasódy bicarbóny
1kusšťava z broskyňového kompótu a červené farbivo
2kusypolovičky kompótovaných broskýň
3polievkové lyžicevanilkového krému
1kusvanilkový cukor s kyselinou citrónovou

Inštrukcie

Korpus:

Vajcia miešame s cukrom do hustej peny asi 15 min. Pridáme múku so sódou, citrónovú šťavu a kôru a olej. Formičky vymastíme a vysypeme hrubou múkou. Cesto lyžicou rozdelíme do 50 formičiek na broskyne, rýchlo upečieme v rúre.

Ešte teplé vyklopíme alebo vyberieme lyžicou z formičky a necháme trochu oschnúť, najlepšie niekoľko hodín.

Vanilkový krém:

Môžeme si urobiť akýkoľvek maslový krém.Napríklad - 150ml mlieka, 20g zlatého klasu, trošku cukru, uvariť puding a zašľahať do 100g masla. 

Na každej pologuli vykrojíme lyžičkou malú jamku, do ktorej dáme trošku krému a vložíme kúsok broskyne (polovičky broskýň rozkrájame na toľko kúskov, koľko vyjde zákuskov), znovu potrieme trochou krému a priložíme druhou pologuľou. Pritlačíme, aby držali pokope.

Keď máme všetky broskyne hotové, na dva malé tanieriky si dáme broskyňovú šťavu (ak nemáme kompótovú šťavu, môžme do prevarenej vody pridať sirup), do jedného pridáme červenú potravinársku farbu. V ďalšej miske rozmiešame asi 3 PL vanilkového cukru s 1 KL kys. citrónovej. Každú broskyňu pováľame v bledej šťave, potom trochu v červenej. Necháme oschnúť, kým neurobíme všetky. Potom každú pogúľame v cukre a vložíme do košíčkov.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Ahoj Sigetka, len by som sa Ti chcela podakovat za super receptik. Vyskusala som ho tento vikend a broskyne vysli nadherne Úsmev Dakujem BozkávamÁnoObjímamKvietokSlnko

ďakujem ste fantastický.

A krém tam prosím ťa aký dávaš? :) chcela by som ich spraviť, ale neviem aký ho spraviť...

TlieskamTlieskamTlieskam

ÁnoÁnoÁno

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.