veľkonočný baranček

Ahojte, chcem sa spýtať či nemáte niektorá náhodou recept na veľkonočného barančeka do veľkej hlinennej (či ako to mám napísať) formy, ktorá ma aj predný aj zadný diel.Ja vždy ked upečiem tak mám pekný íba predný a zadný tam nie je vôbec otlačený. Fotka formy je v obrázkoch. PlačemPlačemPlačem Ďakujem za recepty a rady.

Kategória: 

Lienka to som už par razy robil ale sa mi rozbila forma Plačem
receptik.
6 žltok,6 lyž.Muky,6 lyž.pr.cukor, 1 vanil.cukor a naposledy 6 bielok sneh
možeš tam dať hrozienka.
poleva"
4v.bielok ,200g pr.cukor a nadparou vyšlahať a baranček ozdobiť alebo podla seba. Nech sa tidarí. TlieskamTlieskamTlieskam

Môj rokmi overený receptík na orechového baránka:
300 g polohr.múky
80 g hl. múky
140 g mletých orechov
260 g pr.cukru
120 g tuku
2 vajcia
2 žĺtka
3 dcl mlieka
2/3 bal. PDP
Preosiatu múku s PDP a cukrom premiešame s orechami. Teplé mlieko, vajcia, žĺtky a tuk rozmixujeme, rýchlo premiešame s múčnou zmesou a vlejeme do vymastenej a múkouvysypanej formy a pečieme v mierne vyhriatej rúre.Po vychladnutí polejeme baránka polevou - bielou alebo tmavou.A formu máme asi rovnakú.
Nech sa darí.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.