Kysnutý čerešňový koláč

Popis

Tento koláč z čerešní máme najradšej Áno

Kysnutý čerešňový koláč - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

150gramovhladka muka
150gramovpolohruba muka
1kusžĺtko
1štipkasoľ
200millilitrovmlieko
1⁄2kusdroždie
1polievková lyžicakryštálový cukor
1⁄2deciliterolej
800gramovčerešne
1balíkškoricový cukor
Posypka
100gramovpolohruba muka
100gramovkryštálový cukor
70gramovmaslo alebo Hera

Inštrukcie

Zo stuhnutého masla, cukru a múky si pripravíme posýpku mrvením medzi rukami, pripravenú dáme do chladničky.My máme veľmi radi veľa posýpky, preto robím až z takého množstva.

Pripravíme si kvások.Mlieko dáme zohriaťspolu s kryštálovým cukrom, aby bolo vlažné, nie horúce, do zohriateho namrvíme droždie a necháme kysnúť.

Do nádoby kde budeme hnietiť cesto dáme múku, soľ a žĺtko a pomaly zalievame pripraveným kváskom.Nevylejeme celé mlieko, pretože každá múka saje tekutiny inakšie.Trošku mlieka necháme, ak bude treba, dolejeme.Cesto hnietime a keď je múka už napitá mliekom, prilejeme olej a miesime.Ak je cesto moc tuhé, dolejeme aj zvyšok mlieka, aj je príliž riedke, dosypeme múku.

Prikryjeme utierkou a necháme odpočívať na teplom mieste.

Rúru zapneme na 200 stupňov.Plech na pečenie potrieme olejom.

Vykysnuté cesto dáme na plech a rukami ho rovnomerne roztiahneme po plechu, natiahneme ho trošku na kraje ak ideme dávať veľa čerešní.Vykôstkované čerešne poukladáme na cesto a zasypeme škoricovým cukrom.Necháme ešte podkysnúť asi 15 minút.Posypeme posýpkou a dáme piecť.Rúru stiahneme na 190 stupňov a pečieme asi 25-30 minút, kým nie je posýpka zlatohnedá.

Ak sa pečie kysnuté cesto moc dlho, je vysušené.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.