Medové dukáty

Popis

Výborné vianočné pečivo:))

Medové dukáty - recept

Zhrnutie

Výnos
porcie
Zdrojinternet
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
7 minút
Celkový čas
1 hod, 7 minút

Ingrediencie

3polievkové lyžicevčelí med (cesto)
200gramovkryštálový cukor
2kusyvajcia
1polievková lyžicasóda bicarbona
60gramovmaslo
450gramovhladká múka extra špeciál
250millilitrovmlieko (plnka)
30gramovzlatý klas
1kusvanilkový cukor
100gramovkryštálový cukor
100gramovmaslo
biela čokoládová poleva(poleva)
tmavá čokoládová poleva

Inštrukcie

Cesto: nad parou v nádobe miešame cukor, med, vajcia, sódu bicarbónu a maslo od bodu varu 3 minúty. Necháme mierne vychladnúť, pridáme preosiatu múku a vypracujeme hladké cesto. 

Cesto preložíme na pomúčenú dosku, rozvaľkáme na hrúbku 3 mm a okrúhlou formičkou, priemer 3-5 cm vykrajujeme kolieska. Ukladáme na plech s papierom na pečenie s odstupom, nakoľko zväčšia svoju veľkosť. Upečieme pri teplote 180°C 5-7 minút. Údaje sú orientačné. Po upečení je cesto mäkké, ale po naplnení krásne zmäkne.

Plnka: v časti mlieka rozmiešame zlatý klas, vlejeme do zvyšku vriaceho mlieka, v ktorom sme rozpustili cukor a vanilkový cukor. Uvaríme hustú kašu, ktorú necháme vychladnúť pod potravinárskou fóliou. Maslo vyšľaháme, po častiach pridáme vychladnutú kašu, trochu umu a vyšľaháme na hladký krém.

Spájame po dve kolieska tak, že na jedno dáme do stredu pomocou cukrárenského vrecka s ozdobnou špičkou plnku, priložíme druhé koliesko, mierne pritlačíme, čím sa plnka rozloží po celom koliesku.

Povrch ozdobíme tmavou a bielou rozpustenou čokoládovou polevou. Po stuhnutí odložíme do chladu na niekoľko dní, kým kolieska nezmäknú. 

Dobrú chuť!

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.