Košíčky s karamelovou plnkou

Pridal/a melisa

Výborné košíčky s karamelovou plnkou nemôžu chýbať:))

Košíčky s karamelovou plnkou - recept
Výnos
Porcie
Zdrojmoje recepty
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
1 hod, 20 minút

Ingrediencie

Cesto:
300gramovhladká múka špeciál
150gramovmaslo
100gramovpráškový cukor
2kusyžĺtok
  strúhaná citrónová kôra
Plnka:
1kusSalko karamelové
250gramovmaslo
Na ozdobu:
  tmavá čokoládová poleva
  biela čokoládová poleva
  drobné zdobenie Dr.Oetker

Inštrukcie

Cesto: do misy preosejeme múku, práškový cukor, pridáme zmäknuté maslo, žĺtky, z polovice citróna nastrúhanú citrónovú kôru. Vypracujeme cesto, zabalíme ho do potravinárskej fólie a odložíme na 30 minút do chladničky.

Cesto vyberieme, rozvaľkáme na hrúbku asi 3 mm. Formičkou na košíčky vykrojíme kolieska, ktoré vkladáme do vymastených a múkou vysypaných formičiek. Trochu popritláčame a spodok cesta prepichneme viackrát vidličkou.

Upečieme pri teplote 180°C asi 20 minút do zlatista. Po krátkom vychladnutí vyklopíme a necháme vychladnúť.

Plnka: maslo a karamelové salko si vopred pripravíme aby mali rovnakú teplotu. Maslo vyšľaháme a po častiach pridáme karamelové salko. Vyšľaháme na hladký krém.

Vychladnuté košíčky naplníme pomocou cukrárenského vrecka s ozdobnou špičkou plnkou. Odložíme do chladu. Po vychladnutí namočíme do rozpustenej bielej alebo tmavej čokoládovej polevy. Ešte počas tuhnutia ozdobíme bielym drobným zdobením. Odložíme znovu do chladu. Dobrú chuť!

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.