Poťahovať, či ...?

Dievčatá,na zajtra robím minitortičky. Urobila som si pláty, naplnila traseným krémom,povykrajovala aj obtrela herou zmiešanou s nutelou. Dnes som mala v pláne poťiahnuť, len sa mi zdá, že krém pod poťahovku mi nestuhol. Mám pocit, že je stále taký mazľavý, mäkký na dotyk. A teraz neviem, či mám tortičky potiahnuť, či nevyhodím zbytočne aj poťahovku, ak mi zlezie. Neviete mi poradiť? Ďakujem moc.
Tortičky som robila pre seba na oslavu. Tešila som sa na ne Plačem

Kategória: 

Podkategória: 

ahoj, neviem či to nebude tou herou, lepšie je dať pod poťahovku klasické 82% maslo. Či sa ti to teraz nebude topiť neviem, snáď ti poradia skúsenejšie. Ale ja by som to asi skúsila potiahnuť, priamo tiecť by ti to nemalo a nakoniec je to pre vás takže chybičky krásy by sa mohli prepáčiť. Peknú oslavu prajem Slnko

ja pouzivam heru.. s cukrom a namrvenym korpusom.. a nie je problem.. myslim s herou Mrkám

Zdenka, ďakujem. Chybičiek krásy tam bude...ja som absolútny amatér. Len mám strach, aby mi celý poťah nezliezol. Lebo to už nebude chybička krásy! Chichocem sa

nemúsi stuhnuť, ja poťahujem na čerstvo natrete... ÚsmevÚsmevÚsmev

skús ešte najemno pretreť maslom vyšľahaným s práškovým cukrom a dať stuhnúť, to by ti malo stuhnúť poriadne :)

aj ja použivam iba heru pod potah a vždy OK a ako piše lucinkabn treba skusit určite sa podari Zlomené srdceZlomené srdce

No ja by som asi urobila nové minitortičky a nedala tam trasený krém ale varený - kaša zo zlatého klasu + vyšľahané maslo s cukrom + roztopená čokoláda. S tou plnkou aj potrieť minitortičky a určite to stuhne a bez probémov môžeš potiahnuť. Bala by som sa poťahovať tortu s traseným krémom. Prajem veľa trpezlivosti s vyriešením tejto otázky.
papa Úsmev

Ja som úplný amatér, ale si myslím, že záleží aj od toho, čím poťahuješ. Napr. Smartflex nezlezie.Pri K 2 by som si už taká istá nebola. Ja tortu nikdy nenechám v chladničke stuhnúť úplne. Lepšie sa potom žehlí. Nech sa vydarí.

Tak som teda potiahla... Nie je to úplne najhoršie. Uvidíme, čo to urobí do zajtra. POťahovú hmotu som mala kúpenú z cukrárne u nás, tak neviem, aká to je, ale určite nie z tých vychýrených. Mala som trochu ešte asi z pred dvoch týždňov a potom novú, čo som kúpila dnes a bol rozdiel aj vo farbe. Sa mi to ani nezdalo, ale keď som začala poťahovať tou novou, ukázali sa tie prvé tortičky ako šedé, nie biele.
A myslím, že do minitortičiek nie je vhodný trasený krém na plnenie. Mandarinky "vytŕčali" a preto to bolo mazľavé. Neviem.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.