Podnikanie s fondánovými dekoráciami

Zdravím. Rada by som sa spýtala, či je možné otvoriť živnosť na výrobu dekorácií z fondánu, cukru, resp. Jedlého papiera modelované kvety, postavičky a podobne. Je to moje hobby, ktoré zatiaľ teší len rodinu a priateľov, a keďže nemám vzdelanie na cukráraku výrobu a ani chuť otvárať prevádzku po tom, čo som sa okolo toho dočítala, chcem zostať pri výrobe kvetov a pod. A ponúkať ich nie ako potravinu, ale dekoráciu. Je niečo takéto v rámci našej legislatívy okolo živnostenského podnikania možné? Za odpovede a rady vopred ďakujem

Kategória: 

tým, že tieto výrobky budú ako jedlé a v styku s tortami vzťahuje sa všetko na to ako na cukrárske výrobky, teda hygiena a všetko vrátane predpisov účtovníctva, podávať dp, odvody... ak budete robiť aj z čokoládou tak aj na to zvlášť predpisy, zároveň aj predpisy - obaly a gdpr.

 

 

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.