Chalva gulky a makové gulky

Popis

Nepečené rýchle maškrtky -  ale hlavne zdravé

Chalva gulky  a  makové gulky - recept

Zhrnutie

Výnos
gulky
Zdrojzdravé varenie - prednáška
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

20polievkové lyžicesezamové semiačka
4polievkové lyžicehrozienka
3polievkové lyžicemed
1polievková lyžicavanilk. cukor
 štipkasoľ
1šálkamak
1⁄3šálkarôzne orechy
med
4polievkové lyžicekarob
6polievkové lyžicekokos struhany

Inštrukcie

Chalva gulky :    Sezam najskôr opražíme do zlatista na suchej panvici a potom zomelieme na makovom mlynčeku spolu s hrozienkami, pridame med  3PL, vanilkový cukor a štipku soli. Dobre premiešame a tvarujeme gulky,  kto má rád kakao môže ich obalit v nom, ale ja používam karob - zdravšia náhrada.

Makové gulky :    Mak pomelieme,  pridáme nasekane orechy podla vlastného výberu-   mandle, lieskovce, vlašské, slnečnice a medu podla potreby aby sa nám to spojilo. V rukách formujeme gulky a obalujeme v kokosovej múčke.  Ja som do stredu dala po jednej sušenej brusnici, ale nemusí byt.

dobrú chut´!!!

Poznámky

Pre tých čo neodolajú sladkostiam.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

Neviem či sa ešte dostanem medzi tých 50 - tich, ale velmi by som chcela. Moja sestra už vstupenku má a ja zatial len ticho závidím -  ale len trochu, tak súrodenecky.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.