"vatový" korpus

Ahoj, dievčatá!
Potrebovala by som recept na korpus, do ktorého sa pridáva škrob (Solamyl, Amylon,...). Cesto je také ľahučké a jemné. Poznáte ho niekto?
Ďakujem!

Kategória: 

Podkategória: 

No stačí, ak časť múky v recepte nahradíš solamylom. Napr. polovicu.
Napr. 10 vajec, 450 g práškového cukru, šťavu z 1 citróna, 110 g polohrubej múky, 120 g Solamylu To je na citrónové rezy

Ďakujem, Zuzi. Myslela som si, že sa to dá tak,že len nahradím múku Solamylom, ale po prvýkrát radšej podľa osvedčeného receptu.(sun)

Ja som kedysi robila bábovku, čo som do nej dávala 4 vajcia a 4 sáčky zlatého klasu (120g), postup ako na obyč. bábovku, lenže mne sa to zdalo také prachové, tak som myslela, že to nie je dobrý recept, že som niečo zbabrala. Ale ľahučká bola, to je fakt.

Ani ja nemám rada cesto, kde je len puding bez múky, ale to, čo som písala vyššie je fajn.

6 vajec, 200 g kryštálového cukru, 140 g maizeny(solamyl), 1/2 balíčka kypriaceho prášku.
Postup: cukor a vajcia šľaháme nad parou do zhustnutia a zmes necháme za občasného premiešania vychladnúť. Potom pridáme maizenu a kypriaci prášok.

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.