Zmena je život - časopis Torty od mamy v novom šate

Milé naše čitateľky a čitatelia, 

najnovšie vydanie časopisu Torty od mamy je už v predaji. Nájdete ho v novinových stánkoch, na pultoch Slovenskej pošty, ale aj v Kauflande či HyperTescu. Náš sladký časopis zoženiete tiež u vybraných  predajcov cukrárskych pomôcok a surovín.

Určite ste si všimli, že náš časopis prešiel od zimy istými zmenami, medzi tie najviditeľnejšie rozhodne patrí zmena loga a úprava titulnej strany. Časopis je síce o pár centimetrov kratší, ale za to v ňom nájdete recepty na ešte väčšom počte strán ako doteraz.

Titulka casopis Torty od mamy 1 2022

Za zmienku rozhodne stojí rozhovor s Alenkou Sabolovou zo šou Pečie celé Slovensko, ktorá nám čo – to prezradila o svojom živote, pečení, ale tiež sa s nami podelila i o recept na fantastickú mousse tortičku. A aby sme neboli jednotvárni, moussse zákusok si môžete upiecť aj podľa Moniky Glöckner. 

Anka Paráková si zas pre vás pripravila zaujímavý recept na makovo-čučoriedkovú tortu s pomarančmi a nezabudla priložiť fotopostup zdobenia. Fotopostupov máme pre vás tentoraz viacero a neuškodí spomenúť tiež návod od Stanky Sojákovej na modelovaný kus histórie. 

Upútavky z jarného čísla časopisu Torty od mamy

Ako obyčajne, zozbierali sme pre vás aj trochu jednoduchšie recepty, ktoré sú perfektným prvým pokusom práve pre vás začínajúce cukrárky. Na stránkach jarného vydania nášho časopisu nájdete recepty na skvelé bábovky i menšie zákusky. 

Na svete pribúda čoraz viac ľudí s rôznymi potravinovými alergiami, a aj práve preto sme si pre vás opäť pripravili niečo aj z tohto súdka. Bez lepku, bez laktózy či mliečnej bielkoviny. Niekto pečie bez cukru, iný zas bez múky…

Druhou väčšou témou, ktorej sa v tomto vydaní venujeme je špachtľovanie, ktorému prepadlo už viacero z vás. Nezvyčajná, ľahká i neľahká technika, s ktorou dokážete upútať pozornosť. Tortičku zdobenú špachtľovaním nájdete aj na jarnej titulke časopisu, čo ma privádza k otázke… Páčia sa vám zmeny, ktoré sme vykonali? Je niečo, čo by ste ešte radi vy upravili či doplnili?

Jarné vydanie časopisu Torty od mamy si môžete zakúpiť od utorka 7. marca 2022:

 Veronika Šulík, šéfredaktorka
 

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.