Thomas

Pridávam krátky fotopostup na tortu Vláčik Thomas. Ako podklad som si dopredu nakreslil bočný, predný a horný pohľad na vláčik, kde bok a predok som rozrastroval na hrúbky korpusov a plnky.

Tortu som upiekol z dvoch korpusov - Bohušov nadstavovaný korpus vanilkový - z 8 vajec a kakaový z 10 vajec. Každý korpus som rozrezal na rovnomerne hrubé pláty - spolu 6 vrstiev.

Pri skladaní na seba jednotlivých plátov som použil ako dočastnú plnku plastové tabulky, ktorými som vymedzil korpusy. Každú vrstvu korpusu som rozmeral a obrezal na daný tvar - zatiaľ hrubé proporcie.

Plnky na tortu som urobil dve - plnka šľahaná nad parou z 15-tich vajec a plnku z punčovej hrudky - odrezky z korpusov som rozdrobil na malé kúsky a tie preosial cez sitko na tzv. strúhanku, pridal preosiaty práškový cukor s holandským kakaom, ríbezľovým lekvárom, roztopenou čokoládou s maslom a rumom.

Prvá vrstva - kakaový korpus som natrel marhuľovým lekvárom, naplnil krémom, uložil druhý vanilkový korpus, naplnil krémom, uložil kakaový korpus, vrch potrel tenkou vrstvou krému a naplnil punčovou hmotou, uhladil a natrel tenkou vrstvou krému, uložil vanilkový korpus, natrel marhuľovým lekvárom a postupne striedal vrstvy až po vrch vláčika.

Celú tortu som stabilizoval špajdlami a dal do chladničky. Po stuhnutí som tortu obrezal na hotový stav a potrel zostatkom maslového krému. Zafarbil som počas tuhnutia torty smartflex velvet na modrú, červenú a čiernu farbu.

Najprv som potiahol hlavnú časť modrou farbou + blatníky, potom čiernou kotol rušňa a strechu + urobil výrez pre uhlie do zadnej kabíny na naložil palivo na cestu :)Nasledovala červená poťahovka na stredný nárazníkový rám a čiernou som nakoniec potiahol podvozok rušňa.

Po potiahnutí vláčika som urobil finálne úpravy - červené zdobenie - bočné lemy a horné pásy, čiernou - okná na kabíne, spodné rebrá pod kotol, komín je z orieškovej trubičky - potretie maslovým krémom + poťah čiernou hmotou.

Žltou som olemoval okná na kabíne, číslo oslávenca a píštalky rušňa. Kolesá som rozvaľkal na 7 mm hrúbku a vykrojil pomocou vykrajovača a vytvaroval.

Ako posledné som vymodeloval tvár rušňa. Torta je 33 cm dlhá, 22 cm vysoká a 16 cm široká. Oslávenec Maximko sa s ňou chcel hrať :)

Thomas 1

Thomas 2

Thomas 3

Thomas 4

Thomas 5

Thomas 6

Thomas 7

Thomas 8

Thomas 9

Thomas 10

Thomas 11

Thomas 12

Thomas 13

Thomas 14

Thomas - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie že čo??? ...že torta??? PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie To technické prevedenie je neskutočné TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam Neskutočný kus práce ÁnoÁnoÁno Perfektné! TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskam úžasná práca Slnko

suprový postup - wau TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

náádhera TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTortaTortaTortaTortaKvietokKvietokKvietokKvietok

supeeer TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoSlnkoSlnkoSlnko

Absolútna pecka, privedné k dokonalosti, klobúk dole! TlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁno

waaaw PrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie tak tomu sa povie zmysel pre detail.....krásna práca ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

waaau krásny postup, technicky dokonalý, PrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapenieÁnoÁnoÁnoÁno

perfektný postup - ďakujeme TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁnoÁno

TlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskam

fakt ma hodinu preberali... TlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁno moje ruky zostali biele od zavisti PohodaPohodaPohoda krasa a nadhera, mozem si to aj odkukat,ale nikdy to tak napresno neurobim... ObjímamObjímamObjímam

krásna, technicky dokonalá, Áno super Áno

úžasná pekná práce a dobrý fofotpostup ÁnoÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamZlomené srdceKvietokZlomené srdce

Dakujem Vam Úsmev

ÁnoÁnoÁno super, dokonalé TlieskamTlieskam

ÁnoÁnoÁno precízna, dokonalá práca TlieskamTlieskamTlieskamÚsmev

krásna práca ÁnoÁnoÁnoÁno

PrekvapeniePrekvapenie tak teda...klobúk dole PohodaPohoda veľmi pekný vláčik a perfektný fotopostup ! ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

no, takmer mi vypadli oci....uzasna praca ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

Zlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceZlomené srdce

TlieskamTlieskamTlieskamKvietokKvietokKvietokSlnkoSlnko

Super presné a krásne ÁnoTlieskamKvietok

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.