strojčekové pečivo

Dievčatá, nemáte niektorá,náhodou ten základný recept na strojčekové pečivo? Všade nachádzam len tie s príchuťami. Voľakedy boli také recepty v návode na použitie v každej krabici, no moje sa záhadne stratilo a tak by som Vás poprosila, ak ho niekto má pošlite mi ho. Veľmi pekne ďakujem.

Kategória: 

Ja mám k tej talianskej striekačke priložené tieto: 300g múky (ja používam hl. alebo polohr.), 180g tuku, 70g cukru, l van. cukor, l vajce, štipka soli, piecť na 170 - 190 stupňov 15-20min., ak chceš s prísadami, tak koľko čoho dáš, toľko odrátať múky.
Lemon biskuits: ten istý základ, pridať kôru z citrona.

Na klasické strojčekové pečivo - na mäsový mlynček mám tento: 600 g hl. múky, l prdopeč, 250g tuku, l van. cukor, 2 vjacia, 200g pr. cukru.

ja mam takyto recept:40dkg hl.špec.muky,10dkg pr.cukru,1palmarin,15dkg orechov...peciem to už dlho a každemu velmi chutili Slnko

Ja mám zasa takýto - 60 dkg hladkej múky, 25 dkg. práškového cukru, 5 zlaté klasy, štipku sódy a 2 smetoly. Sú vynikajúce

toto sú recepty pre lis na cesto, ktoré boli priložené k návodu ja mám ten kovový najstarší typ (giggle):

LINECKÉ CESTO
250 g hladkej múky, 140 g masla, 70 g cukru, 2 žĺtky, trochu citrónovej kôry, štipku vanilkového cukru. Po spracovaní surovín na cesto ho treba nechať odležať asi 1 hodinu v chladničke.

VANILKOVÉ CESTO
350 g hladkej múky, 200 g masla, 1 vajce, 80 g prášk. cukru, 2 bal vanilkového cukru, pol čajovej lyžičky prášku do pečiva. Dohromady vymiesiť s trochou citrónovej kôry.
Pri dávkovaní do tvaru prúžkov je treba držať lis šikmo k plechu na pečenie.

SLANÉ PEČIVO
500 g hladkej múky, 250 g tuku, 1/8 litra vody, polovica prášku do pečiva, 1 vajce, soľ, ľubovolne na ozdobu mak alebo rasca.
MASLOVÉ KAKAOVé CESTO
80g cukru,2 žĺtky,280gmasla,40g kakaa dohromady zmiešame,500g hladkej múky,70g jemne mletých orieškov,vanilka.

Slavka1- kamoška sa ma tiež pítala na tie zlaté klasy, to sa len zmieša všetko, alebo ako sa to robí?

ahoj sissi ano zlate klasy sa primiešjú len také sypké zo sačku a koláčiky sú také jemnejšie,ja dávam aj vanilkový puding podla toho čo mam doma,dúfam že to tak myslela aj slavka1 MrkámMrkámMrkám

a ak pridáš malinový alebo jahodový puding tak budú koláčiky ružovučké ÚsmevÚsmev

Veľmi pekne ďakujem, pomohli ste mi. BozkávamBozkávamBozkávamZlomené srdce

Ďakujem všetkym ktoré ste pridali recepty postupne vyskúšam všetky, dnes išla jedna davka do koša,taky moj recept na linecké ,Ešte raz díky

ešte by som chcela vedieť či nemate nejaky dia recept na sušienky, ktory by som vytvorila s tym lisom na pečivo Dík za odpovede.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.