Rúra na pečenie

Chcem vás poprosiť, mohli by ste mi poradiť, akú rúru na pečenie mám kúpiť ( musí byť elektrická, lebo nemáme v dome zavedený plyn )?
Totiž dnes sa mi počas pečenia korpusov pokazila PlačemPlačem - už včera blbla, nepiekla tak ako by mala, ale dnes úplne odišla. No a nerada by som kúpila takú, ktorá mi bude veľmi vysušovať korpusy ( tak ako mi to robila moja doterajšia )

Aké rúry máte vy?

Kategória: 

ja mam gorenje a som ..s nou velmi spokojna..peciem v teplovzdusnej ..vzdy..mame aj plyn..ale ten sme odpojili a mame vsetko na elektriku..pecenie v elektrickej rure sa nevyrovna vobec plynu plyn uz nikdy..tot moj nazor..vela stastia..ale pockaj si na nazor inych..(flower)

Dadka ked pečieš v teplovzdušnéj tak na kolko stupnou taku priemerne okruhlú KvietokSlnko

tak okolo tych 170 stupnov peciem..nech sa dari..(cake) Torta

100% elektrickú, mala som plynovú, ale elektrickú nikdy nenahradí.;-) Hambím sa

určite elektrická,ja mám elektrickú s ventilátorom-používam sa medové pláty,bielkové pláty a hlavne suché zákusky,vieš tam dať 2 plechy naraz.treba si dáť pozor,nie všetky majú rovnaké rozmery,myslím vnútrajšok, mne sa staré plechy nezmestia do rúry,nech má spodný aj vrchný ohrev ktorý sa dá zvlášť regulovať, popozeraj po obchodoch a potom pozri na internet,ja som tak kúpila chladničku z Nay a dovoz bol domov zadara a o 100 eur bola lacnejšia ako v obchode

presne tak, elektrickú teplovzdušnú, dá sa aj po dva plechy razom... Myslím, že všetci pečú v elektrickej... SlnkoKvietokSlnko

Ja som tiež nedávno kupovala. Rúra je elektrická, je to značka Amica super sa v nej pečie a hlavne má veľkú rúru takže sa mi tam zmestia aj staré plechy;-)

Ja som tiež nedávno kupovala. Rúra je elektrická, je to značka Amica super sa v nej pečie a hlavne má veľkú rúru takže sa mi tam zmestia aj staré plechy;-)

Ja som tiež nedávno kupovala. Rúra je elektrická, je to značka Amica super sa v nej pečie a hlavne má veľkú rúru takže sa mi tam zmestia aj staré plechy;-)

Prosím ťa, aký konkrétny typ máš?

Moja mamina má tuším Whirpool ale nepečie jej dobre - kraje má upečené a stred ešte nie a pritom tiež je teplovzdušná, tak nechápem, prečo jej to robí.

Vo všetkych rúrach typu MORA sa môže sa piecť v starých typoch plechov.Ja mám plyn-varenie,rúru el. s ventilátorom,pečie fajn.Ake keby som sivyberala druhý šporák,tak by som hľadala rozmer 60x60,teraz mám60x55 a pri zaváracom hrnci mi opaľuje okraj.A chýba mu kryt.Inak som s ním spokojná.

ja mám vstavanú elektrickú Whirpool, tiež teplovzdušnú, pečiem dva občas aj tri plechy naraz, a je aj dosť veľká má tuším 44x40 cm vnútro, čiže sa mi v poho na mriežku vojdu aj staré plechy a ešte je kúsok voľný, som spokojná, stála pod 300€, ale to bolo po vianociach výpredaj starých zásob a typov

Dík, ja som mala tiež teplovzdušnú Mora, v pohode som pekla aj na 3 plechoch, ale v poslednej dobe mi strašne vysušovala korpusy - kraje boli tvrdé ako kameň, vysušené a stred bol taký akurát. Vrch bol tiež hodne vysušený a to som pekávla na cca 170 st.
Vám sa to pri teplovzdušných nestáva?

ja len suché pečiem na viacerých plechoch(linecké,medové pláty a tak)lebo pečenie korpusov s ventilátorom sa mi neosvedčil,takže radšej neskúšam,šanujem vyhadzovať toľko surovín=peňazí do koša.

Silvi dík, moja rúra sa nedala nijako nastaviť, mala som len dve funkcie - teda kruhové teleso s ventilátorom a rozmrazovanie.
Takaže vravíš, že korpusy len s klasickým pečením bez prúdenia vzduchu?
Ozaj a ty máš presne akú rúru?

ja peciem na teplovzdusnej moraale na 150 st.

Ešte sa chcem spýtať, aký objem rúry máte? Našla som pár teplovzdušných rúr s objemom 60 l - to by stačilo? Okolo 52 l sa mi zdá dosť málo.

Ja mám objem rúry 60 l,kupovala som nedávno,zn.Gorenie,som s nou veľmi spokojná,už by som nemenila za tú klasiku, teplovzdušná je teplovzdušná a pečiem pri teplote 170 st.Kedže je nová,zatiaľ nemám problém s vysušenými korpusmi ako píše zlatat.Nech sa darí.

Aj ja mám Gorenje konkrétne model BO 637E21 XG s objemom 67 l a pečie veľmi dobre a nie je ani príliš drahá, tu ju teraz nájdeš za super cenu 250 eur https://www.mall.sk/vstavane-rury/gorenje-bo637e21xg a ak si chceš kuknúť nejaké recenzie pozri napríklad túto stránku https://www.testado.sk/najlepsie-rury-na-pecenie/ 

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.