Sunquickovy rez inak

Popis

Sunquickovy rez trocha inak 

Sunquickovy rez inak - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
1 hod
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

Tmavá piškóta
3kusyvajcia
55gramovkryštalového cukru
55gramovpolohrubej múky
1polievková lyžicateplá voda
10gramovtmavé kakao
1⁄4štipkaprášok do pečiva
Svetlá piškóta
4kusyvajcia
75gramovkryštálový cukor
90gramovpolohruba muka
1polievková lyžicateplá voda
1⁄4čajová lyžičkaprášok do pečiva
krém
400millilitrovmlieka
1balíkPuding
200gramovkryštálový cukor
1balíkvanilkový cukor
250gramovmaslo

Inštrukcie

Na tmavu piskotu budeme potrebovať 3vajcia,55g kryst.cukru, 55g pol. muky, 1PL tepla voda, 10g kakao a 1/4 ČL PDP. Postup: Bielky vyslahame do tuhá postupne pridávame cukor, zltka a teplu vodu prislahame. Pridame preosiatu muku, kakao a PDP. Pecieme na 175st. 

Biela piskota: 4vajcia, 75g kryst.cukor,90g pól.muka, 1PL tepla voda, 1/4PDP. Postup: bielka vyslahame do tuhá pridávame postupne cukor, zltka a teplu vodu. Pridame muku a PDP. Pecieme na 175st. 
 

Krem: 400ml mlieka, 1puding, 200g kryst.cukru, 1 van.cukor, 250g maslo. Z mlieka, pudingu, cukru uvarime puding. Uvareny nechame poriadne vychladnúť a medzi tým si vyslahame maslo. Do masla postupne pridame vychladnuty puding. 
 

Sunquickovy rozvar: 200ml sunquicku( čierna ribezla) a 200ml vody dáme zohriať do hrnca. 
 

Tmavý plat potrieme kremom a preložíme svetlým platom, ten na husto popichame vidličkou a polejeme rozvarom, nechame 10minut postat a natrieme kremom, preložíme tmavým platom a dáme poriadne zaťažiť cca na 2hodinky. Pripravíme si polevu cokoladovu: 100g cokolady a 25g kokosový olej. Čokoládu roztopime nad parou a keď je roztopena pridame kokosový olej. Polevu nechame vychladnúť a následne natrieme na zakusok.

Recepty: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

musí byť superTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.