Ovocný cheesecake

Popis

Ovocny cheesecake s kremom z bielej cokolady 

Ovocný cheesecake - recept

Zhrnutie

Výnos
12
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
35 minút
Celkový čas
1 hod, 5 minút

Ingrediencie

Sušienkový korpus
150gramovmaslové sušienky
60gramovmaslo
krém
500gramovmascarpone
100gramovbiela čokoláda
200gramovkyslá smotana
3kusyvajicka
6polievkové lyžicekryštálový cukor
Ovocné coulis
250gramovlesné ovocie
4polievkové lyžicekryštálový cukor
3čajové lyžičkysolamyl
3polievkové lyžicevoda

Inštrukcie

Susienkovy korpus: 150g rozmixované  sušienky maslove, 60g roztopene maslo spolu spojíme a vysypané zmesou tortovu formu poriadne pozatlacame na boky a spodok.

Krem: 500g mascarpone, 100g bielej cokolady roztopenej a vychladnutej, 200g kyslej smotany, 3vajcia, 6PL kryst.cukor. Všetko spolu vymiesame v robote na najnižšom stupni. Krem vylejeme do formy a pecieme na 160st. 35-40minut. Po upeceni ho nechame vychladnúť v rúre, neskôr ho dáme stuhnut do chladničky. 
 

 Ovocné Coulis: lesné ovocie 250g, 4PL krystaloveho cukru dáme do hrnca a krátko povarime. Zmes ovocia Rozmixujeme mixerom a prepasirujeme cez sitko aby tam neboli zrniečka. Vrátime do hrnca a za stáleho miešania prilievanie 3CL solamylu rozmiesaneho v 3PL vody. Miesame do zhustnutia a odstavime na bok. Coulis nechame vychladnúť a následne ho nalejeme na cheesecake a ľubovoľne podľa fantázie ozdobime. Cheesecake nechame stuhnut do druhého dňa v chladničke.

Ovocný cheesecake - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Ten musel byť ozaj dobrý TlieskamÁnoTlieskam

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.