Čokoládová torta s višňami

Pridal/a Kamila

Torta na želanie, kombinácia čokolády a višní je ozaj skvelá.

Čokoládová torta s višňami - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
1 hod, 10 minút

Ingrediencie

Korpus dvakrát
4kusyvajicka
3polievkové lyžicecelozrná špaldová múka (polohrubá obyč.)
2polievkové lyžicekakao
5polievkové lyžicecukor
Čokoládová náplň
400millilitrovmlieka
1balíkkvalitný čokoládový puding
3polievkové lyžicetrstinový cukor
200gramovvysokopoercentnej čokolády
250gramovmascarpone
Ovocná náplň
1kusvišňový kompót
1polievková lyžicasolamyl - kopcovitá

Inštrukcie

Korpus:

Upečieme dva kropusy o priemere cca 24 cm, každý zo 4 vajec

Bielka s cukrom vyšľaháme do tuhého snehu. Na záver krátko prišľaháme po jednom žĺtku a už zľahka ručne preosiatu múku zmiešanú s kakaom. Pečieme v okrúhlej forme (moja mala priemer 24 cm) vystlanej papierom na pečenie pri teplote cca 170°C (možno vám postačí aj 160°C) cca 45 minút, alebo podľa skúsenosti so svojou rúrou. Necháme vychladnúť. Postup zopakujeme s druhým korpusom. Po vychladení každý z korpusov prerežeme napoly

Čokoládová náplň:

Z mlieka, cukru a pudingu, uvaríme hustý puding. Do horúceho zamiešame čokoládu. Miešame kým sa nerozpustí. Na vrch uložím potravinovú fóliu a necháme vychladnúť, môžeme to urýchliť studeným vodným kúpeľom.

Mascarpone vyšľaháme do tuha, ak chcem sladší krém môžeme pridať ešte 1PL práškového cukru. Ak chcete tuhší krém použite namiesto mascarpone 250 g zmäknutého masla. Ručne zľahka vmiešame vychladený puding. Môžeme dať ešte stuhnúť do chladu.

Ovocná náplň:

Celý kompót prelejeme do hrnca, v troche vody rozmiešame solamyl, nalejeme ku kompótu a varíme do zhustnutia. Za občasného miešania necháme vychladnúť.

Dokončenie:

Korpusy prerežeme napoly. Spodný korpus potrieme tenšou vrstvou krému ( cca 1/4), na ktorú rozotrieme cca 1/3 ovocnej náplne, prekryjeme druhým korpusom. Postup zopakujeme ešte dvakrát. Tortu potrieme krémom podľa potreby aj boky.  Dáme stuhnúť do chladničky. Hambím sa Vychladenú tortu ozdobíme podľa fantázie.

Čokoládová torta s višňami - recept postup 1
Čokoládová torta s višňami - recept postup 2
Čokoládová torta s višňami - recept postup 3

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (4 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.