Koláč Lenivá žena s ríbezľami

Popis

Tradičný makový koláč v mojej odľahčenej verzii (menej cukru, menej oleja) s výbornými ríbezľami. Ovocie môžete zameniť aj za iné, božský bol aj s marhuľami. Pri tomto recepte je potrebné použiť väčšiu šálku cca 3 dcl. Úsmev

Koláč Lenivá žena s ríbezľami - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
35 minút
Celkový čas
55 minút

Ingrediencie

4kusyvajicka
3⁄4šálkytrstinový (klasický) cukor
1kusvanilkový cukor
1šálkanemletý mak
2šálkyšpaldovej celozrnej múky (alebo obyč. polohrubej)
1šálkamlieko
1⁄2šálkaolej
1kusprášok do pečiva
500gramovribezli

Inštrukcie

Ríbezle umyjeme, necháme dobre odkvapkať a zbavíme stopiek

Vyšľaháme vajíčka s cukrom do peny. Na nižších otáčkach primiešame olej. Múku zmiešame s makom a práškom do pečiva a na nízkych otáčkach prišľaháme k vajíčka striedavo s vlažným mliekom. (šálka by mala byť aspoň trojdecová, ja som zabudla, preto mám korpus nižší ako inokedy. ) 

Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný korpus. Ríbezle môžeme zľahka premiešať s lyžicou múky, nesadnú na dno, a rovnomerne ich rozdelíme na cesto.

Pečieme pri teplote cca 180°C cca 35 minút, alebo podľa skúsenosti so svojou rúrou.

tradičnú verziu bez ovocia, môžete potrieť džemom a poliať čokoládovou polevou. Pri ovocí postačí posypať práškovým cukrom. Úsmev Aj verzia s marhuľami bola fantastická. Úsmev

Koláč Lenivá žena s ríbezľami - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.