
Obľúbené sušienky tentokrát s tekvicovým pyré a čokoládou.
120 | gramov | maslo |
50 | gramov | trstinový cukor |
50 | gramov | kryštálový cukor |
90 | gramov | tekvicové pyré |
štipka | soľ | |
1⁄4 | čajová lyžička | prášok do pečiva |
1⁄4 | čajová lyžička | sóda bikarbóna |
2 | čajové lyžičky | perníkové korenie |
100 | gramov | čokoláda |
1 | čajová lyžička | vanilkový extrakt |
V miske rozmixujeme oba cukre s maslom, pridáme tekvicové pyré /tekvicu upečieme a po vychladnutí rozmixujeme/ a vanilkový extrakt, spolu prešľaháme.
V druhej miske zmiešame suché prísady /okrem čokolády/ a pomocou stierky zapracujeme do cesta. Nakoniec vmiešame čokoládu posekanú na malé kúsky.
Misku prekryjeme potravinárskou fóliu a necháme do druhého dňa /aspoň na 12 hodín/ v chlade.
Rúru predhrejeme na 180°C a plech vystelieme papierom na pečenie. Z misky odoberáme cesto asi 1 a 1/2 lyžice alebo jednu naberačku na zmrzlinu, rýchlo sformujeme guľku a položíme na plech.
Vezmeme si čistý pohár, dno "namočíme" do hladkej múky a každú guľku pomocou dna pohára sploštíme. pečieme asi 12 minút a necháme vychladnúť na plechu.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte
Ďalšie recepty
Biele špice
Bejč | Recept na biele špice
Biele špice
Lahodné biele špice, ktoré sú veľkou konkurenciou tým klasickým tmavým.
Karamelový veterník
Bejč | Karamelový veterník
Karamelový veterník
Ďalší z výborných zákuskov z odpaľovaného cesta. Venčeky s výborným pudingovo-vanilkovým krémom, karamelovou šľahačkou a čokoládovou polevou na vrchu.