Malinová torta

Pridal/a Kamila

Recept s fotopostupom na jednoduchú osviežujúcu malinovú tortu aj pre menej zdatných.

Malinová torta - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

5kusyvajec
5polievkové lyžicekryštálového cukru (použila som trstinový)
5polievkové lyžicepolohrubej múky (použila som bezlepkovú napoly so zlatým klasom)
1⁄2kusprášku do pečiva
1kussmotana na šľahanie
1kusželatínový stužovač
400gramovmalín
1kusčervené želé
1kusmalinovú jogurt

Inštrukcie

Pripravíme si klasické piškótové cesto. Tým, že pečiem z bezlepkovej múky robievam túto verziu. Vyšľahám bielka s polovicou cukru na tuhý sneh. Žĺtka s cukrom vyšľahám do peny a primiešam múku zmiešanú s práškom do pečiva, prešľahám. Už len zľahka spojím so snehom. Cesto vylejeme na okrúhlu formu vystlanú papierom na pečenie. Pečieme pri teplote cca 190°C cca 25 minút, najlepšie podľa skúsenosti s vlastnou rúrou.

Korpus po vychladnutí vyberieme z formy, rozrežeme napoly. Jednu časť korpusu znovu vložíme do formy, bočnej časti, a môžeme z boku obložiť pásom papiera na pečenie.

Vymiešame šľahačku, primiešame k nej jogurt, nakrájané maliny, chcelo by to viac ako som dala ja, a zahustíme želatinovým stužovačom alebo želatínovými plátkami pripravenými podľa návodu na obale. Korpus môžeme najprv natrieť malinovým džemom, ja som ho mala pomenej, bo ten by som pojedala stále, tak ostal len navrch korpusu. ;) Náplň vylejeme na koprus a dáme stuhnúť aspoň na hodinu do chladničky.

Po stuhnutí prikryjeme druhou časťou korpusu, rozotrieme malinový lekvár, poukladáme maliny a zalejeme červeným tortovým želé, pripraveným podľa návodu. Uložíme ešte na chvíľu do chladničky.

Poznámky

Inak ja som akčne namiesto šľahačky dala kyslú smotanu, výsledok bol chutný, len by to chcelo viac plátkov želatiny ako som dala, najlepšie celý balík. ;) Plnku môžete ľubovoľne kombinovať, šľahačku s kyslou smotanou, alebo termizovaným tvarohom ..., mascarpone ... len vtedy treba viac malin primiešať, alebo dať pod plnku. Stačí aj jeden korpus a želé dať priamo na plnku, fantázii sa medze nekladú. Maliny sú tak božské, že nie je čo pokaziť.

Malinová torta - recept postup 1
Malinová torta - recept postup 2
Malinová torta - recept postup 3
Malinová torta - recept postup 4
Malinová torta - recept postup 5
Malinová torta - recept postup 6
Malinová torta - recept postup 7
Malinová torta - recept postup 8
Malinová torta - recept postup 9
Malinová torta - recept postup 10

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.