reklama

Ruža z jedlého papiera 2

Našla som si tu môj starý fotopostup na výrobu ruže z jedlého papiera. Odvtedy som trošičku zostarla Úsmeva trošičku zmúdrela Veľký úsmev, aspoň čo sa týka výroby kvetov z jedlého papiera. Tak sa chcem s vami podeliť aj o moju novšiu, dúfam, že aj lepšiu verziu výroby ruže z jedlého papiera. Nech sa vám darí.

Ruža z jedlého papiera 2 1

Potrebujeme: tenký jedlý papier 0,4, drôžik č.20,30, nožnice, 4 štetce + 1 na lepidlo, žilkovač na ružu aj na listy, zelenú pásku, kúsok hmoty, farby prachové aj gélové, alkohol, čistá voda, tvarovač, buď vysekávačka na papier alebo vykrajovačka na ružu (väčšia aj menšia), vykrajovačka na listy ruže, väčšia, menšia.

Ruža z jedlého papiera 2 2

Z hmoty (smart, saracino a pod.) si urobíme kužeľ, základ na ružu. Veľkosť kužeľa cca 2/3 veľkosti lupeňa. Dáme na drôtik č. 20. Toto si podľa možností pripravíme pár dní vopred. Môžeme použiť hotový stred na kvety z obchodu.

Ruža z jedlého papiera 2 3

Z papiera si vysekneme alebo vystrihneme lupene na ružu (priemer 5 cm). Ak nemáme vysekávačku, použijeme menšiu aj väčšiu vykrajovačku. Na mäkkej podložke si otlačíme obrys a vystrihneme. Urobíme si tri kôpky, na prvej je 5 ks, na durhej je 10 ks a na tretej 8 ks. Obrátime hladkou stranou nahor.

Ruža z jedlého papiera 2 4

Ak nemáme vysekávačku, vystrihneme si 10 ks malých a 18 ks väčších lupeňov.

Ruža z jedlého papiera 2 5

Prvú kôpku si prestrihneme na polovicu (5 x 2 ks). Druhú kôpku nožnicami prestrihneme tak cca do polovice. Tretiu nožnicami trochu zastrihneme do lupeňa.

Ruža z jedlého papiera 2 6

Do vrchnáčika si zarobíme alkohol s gélovkou. Na papier na pečenie nasypeme bielu práškovú farbu. Veľa vrchnáčika dáme papierovú utierku. Pripravíme si dva ploché štetce. Štetec namočíme do alkoholu, opatrne utrieme do utierky, natrieme lupeň z jednej strany a vklepeme práškovú farbu druhým suchým štetcom. To isté urobíme aj z druhej strany. A alkoholom opatrne, ak bude lupeň mokrý, pokazíme ho.

Ruža z jedlého papiera 2 7

Pomocou nami vyrobeného lepidla začneme ukladať a lepiť lupene. Zakladáme presne ako pri ruži z hmoty.

Ruža z jedlého papiera 2 8

Všetkých 10 polovičných lupeňov obtočíme okolo kužeľa. Lupienky mierne dvíhame od stredu.

Ruža z jedlého papiera 2 9

10 lupeňov zo strednej kôpky zafarbíme ako prvé lupene a postupne vkladáme na chvíľku do žilkovača. Lupienok sa tým, že je nastrihnutý, pekne vytvaruje. Vyberieme a dáme to tvarovača. Na jedenkrát si urobíme naraz maximálne 3 lupene, aby nám veľmi nepreschli.

Ruža z jedlého papiera 2 10

Môj tip: Toto som našla na nete. Z plastových lyžičiek odstrihneme lyžice a nalepíme ich tavnou pištoľou na pevnú podložku. Zafarbené lupienky necháme trochu vyschnúť v tvarovači a vytvarujeme ich do tvaru skutočných lupeňov.

Ruža z jedlého papiera 2 11

Lupene uložíme okolo stredu, zakladáme presne ako na ruži z hmoty.

Ruža z jedlého papiera 2 12

Nastriháme 8 štvorcov veľkosti posledných lupeňov a pripravíme si drôtik č.28 alebo 30.

Ruža z jedlého papiera 2 13

Jemne, ale naozaj veľmi jemne, navlhčíme vodou, priložíme drôtk a prekryjeme vystrihnutým lupeňom.

Ruža z jedlého papiera 2 14

Jemne, ale naozaj veľmi jemne, navlhčíme vodou, priložíme drôtk a prekryjeme vystrihnutým lupeňom.

Ruža z jedlého papiera 2 15

Vystrihneme si všetkých 8 lupeňov.

Ruža z jedlého papiera 2 16

Zafarbíme tak, ako predchádzjúce, dáme do žilkovača a tvarovača. Znovu robíme maximálne po tri lupene. Na tvarovači vytvarujeme.

Ruža z jedlého papiera 2 17

Z jedlého papiera vystrihneme 5 spodných lupeňov veľkosti okvetných lupienkov a 3x väčší list a 2x menší list. Pomôžeme i vykrajovačkou na listy a podložkou. Naznačíme a vystrihneme.

Ruža z jedlého papiera 2 18

Pripravíme si alkohol zafarbený zelenou gélovou farbou, drôtiky č.30 alebo 28, pás jedlého papiera, dva čisté štetce, zelené a bordovú práškovú farbu a žilkovač na list.

Ruža z jedlého papiera 2 19

Lupene prilepíme na seba drsnou stranou papiera pomocou vody. A vodou opäť veľmi opatrne.

Ruža z jedlého papiera 2 20

Vystrihneme a zafarbíme, jemne alkoholom a hustým štetcom vklepeme práškovú farbu.

Ruža z jedlého papiera 2 21

Ružu otočíme naopak a pripravíme si lepidlo urobené z jedlého papiera.

Ruža z jedlého papiera 2 22

Lepidlom prilepíme zelené lupene.

Ruža z jedlého papiera 2 23

Tak ako sme robili zelené lupene, vyrobíme aj listy.

Ruža z jedlého papiera 2 24

Tak ako sme robili zelené lupene, vyrobíme aj listy.

Ruža z jedlého papiera 2 25

Listy zafarbíme a dáme do žilkovača.

Ruža z jedlého papiera 2 26

Necháme uschnúť.

Ruža z jedlého papiera 2 27

Počas sušenia listy zviažeme páskou. Po uschnutí ešte jemne pretrieme bordovou farbou, môžeme ich prelakovať jedlým lakom. Potom listy zviažeme s ružou. Ružu ešte trochu poprášime.

Ruža z jedlého papiera 2 - foto postup

Tipy a triky: 

Fotopostupy: 

reklama

Komentáre

nádhera, ako živé, prekrásna práca ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamSrdceKvietok

SrdceZuziSrdceveľmi pekná práca TlieskamTlieskamTlieskammoc, moc ďakujem Bozkávam

Nááááááááááááádhera!!!!!!Vďaka za postup!!!!BozkávamBozkávamBozkávamBozkávamKvietokKvietokKvietokKvietokKvietokTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamSrdceSrdceSrdceSrdceSrdceSrdceSrdceObjímamObjímamObjímamObjímamObjímamObjímam

kráááásne ruže ... ďakujem za postup ...   MrkámTlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁnoSrdceSrdceSrdce

Zuzanka ...tie sú ako živéPrekvapenieďakujem za fotopostup  ÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

Anka, velmi pekne dakujem a nie je zacSrdce

Uzasny postup, dakujeme. uz davno chcem vyskusat kvety z jedleho papiera, ale nemala som odvahu. Po tomto fotopostupe urcite vyskusam :)

držím palce, keby niečo, píš Srdce

UFFF - dokonalá práce  !!!KvietokKvietokKvietok

Super postup, veľká vďaka- tiež už dávno pokukávam na kvety z jedlého papiera- už som aj objednala papier, idem na to :-) len prosím- ako si vyrobím to jedlé lepidlo? 

 

Ahoj Valéria. Ďakujem a lepidlo si vyrobíš tak, že odrezky a odstrižky z jedlého papiera zaleješ trochou vody , zohreješ a úplne rozpustíš na kašu. Nech sa darí. Ak si náhodou na FB, vyhľadaj skupinu Kvety z jedlého papiera. Požiadaj ma o prijatie. Mám tam viac fotopostupov. 

Ďakujem, ste veľmi milá, už som sa k vám pridala Srdce

 

Už som vás zaregistrovala ♥️

Sezónne recepty

reklama
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.