Koláče v hlinenej forme.

Dievčatá šikovné, chcela by som vás poprosiť o radu/recept. Zostali mi po starkej hlinené formy na koláče (http://www.artmama.sk/zo-starej-truhlice/dedicstvo), najväčšia má 35 cm, tie menšie tak 12-15 cm. Ale zošítok s receptami neni, asi ho už niekto stihol vyhodiť Plačem Moja starká v nich pekávala 3 druhy koláčov: svetlý s hrozienkami, niečo ako perník a slaný podobný chlebu. Neviete mi poradiť nejaké cesto a ako sa pečie v takej forme? Či sa dávajú do vyhriatej alebo studenej rúry? vymastiť? vysypať? a pod. Našla som iba barančeka od babky Žabky. Aj inde som hľadala, ale veru som nenašla dokopy nič. Vopred Ďakujem!

Kategória: 

ja pekávam iba rybku a robím bežnú piškótu, vymazať a vysypať a vyhriata rúra, myslím , že to platí ako keby si piekla na plechu, kedysi mala moja maminka barančeka a tiež sme vymazali a vysypali formu, ale recept žiaľ nemám TortaTortaTortaTortaTorta

Ivi, mam hlineneho baranceka a betlehem. Vymastim a vysypem mukou. Cesto ako na babovku alebo velkonocneho baranceka. Na nete ich je plno. pochval sa potom.

Ja mám baránka aj s vrchnákom,šuhajka,srdiečko a niečo ko plytší vanglík.Ide v tom upiecť aj piškóta,bábovkové cesto ale aj normálna buchta s makom,tvarohom,skrátka plnen= kysnuté ,ale aj chlieb-v tej vanglíkovej.Jasné že treba vymastiž a vysypať,chlebík len posypem trošku múkou.Nech sa Ti podarí a chutí včetkým. Zlomené srdce Anka

mne by sa v nich hodili trene -maslove cesta, ako riadna vianocka... prip aj kysnute...

Dievčataá, krásne ďakujem! Hneď budúci víkend vyskúšam a aj sa pochválim, ak bude čím Mrkám

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.