Kokosovo-makové rezy

Pridal/a evkala

Zaujímavý zákusok s makom, kokosom a kávovým krémom.

Kokosovo-makové rezy - recept
Výnos
koláče
Čas prípravy
45 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
1 hod, 5 minút

Ingrediencie

10kusyvajce
500gramovpráškový cukor
6polievkové lyžicevýberová múka
1kusprášok do pečiva
50gramovmak
150gramovstrúhaný kokos
60gramovkryštálový cukor
2polievkové lyžiceteplej vody
1polievková lyžicakáva (nesca)
150millilitrovmlieko
400gramovmaslo

Inštrukcie

Postup:

8 bielkov vyšľaháme s 200 g práškového cukru, pridáme 2 polievkové lyžice múky, kokos, mak a prášok do pečiva. Dáme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme.

2 bielka vyšľaháme so 60 g kryštálového cukru, pridáme 2 polievkové lyžice teplej vody, po vyšľahaní pridáme po jednom žĺtka a nakoniec 4 polievkové lyžice výberovej múky. Pečieme na rovnako veľkom plechu na papieri. Po upečení z teplého plátu papier dáme dolu.

Na plnku si vyšľaháme 8 žĺtkov s 300 g práškového cukru, pridáme mlieko v ktorom sme rozpustili kávu. Spolu šľaháme vo vodnom kúpeli až do peny. Po vychladnutí zašľaháme zmes do vymiešaného masla.

Plníme: na kokosovo makový plát natrieme polovicu plnky, na ňu položíme dobošový plát a naň druhú polovicu plnky. Vrch posypeme strúhanou čokoládou. Dobrú chuť.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.