Roláda

Dievčatá, poraďte mi prosím ako urobiť dobrú roládu. Môj prvý pokus skončil katastrofou. Nemám veľmi talent na zložitejšie koláče a torty. Recept, ktorý som použila mi nevyšiel (za stanovený čas sa cesto veľmi vysušilo a už mu nepomohla ani mokrá utierka).
Ak máte jednoduchý recept na roládu (kde netreba šľahať vajcia nad parou), prosím napíšte. Veľmi by som vás prosila, aj s údajom ako dlho a pri akej teplote piecť. Ďakujem Objímam

Kategória: 

Moni ,skús 4vajcia, 4PL kryštál.cukru, 4PL polohrubej múky, 4PL oleja, vajcia s cukrom vyšlahať do peny,pridaj olej a znova vyšlahaj a potom primiešaj múku , daj piecť pri 200stup. na chvílu asi 5min. podla rúry.Nesmie sa dlho piecť aby ti nevyschla, potom praská

Dikes Dáška. Určite skúsim. Keď nie hneď tak dcére na narodky vo februári. Ešte raz dik.(sun)

Ja mám iný recept a používam ho celé roky. Nikdy mi korpus nepraskol.
6 vajec, 6 lyžíc (zarovnaných) polohrubej múky, 6 lyžíc (zarovnaných)kryštálového cukru, 1 prášok do pečiva, 1 vanilkový cukor, 3 polievkové lyžice oleja.
Bielky vyšľahám s cukrom a vanilkovým cukrom, pridám žĺtky, olej a jemne premiešam.Nakoniec pridám múku premiešanú s práškom do pečiva. Pečiem v elektrickej rúre na 200 stupňov približne 7 minút kým nie je povrch zlatistý. A dá sa dobre zatočiť, ale až keď je mierne vychladnutá aj s papierom. Potom ju roztočím, stiahnem papier a naplním.

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.