Laskonky

Popis

10 bielkov šlaháme nad parou so 60 dkg práškovým cukrom asi 15/20 min. Potom sneh necháme vychladnúť .Do mierne vychladnutého snehu pridáme 2 polievk.lyžice polohrubej múky a 15 dkg čerstvo zomletých orechov.Takto pripravené cesto rozotrieme cez formu na laskonky na mastný papier,ktorý je vložený na dne plechu.Pred každým použiťím formy je dobre natriem jemne olejom ./Myslím tie otvory kde sa nanáša hmota./Po vytvarovaní a zarovnaní hmoty formu nadvihneme ,po každom použití umyť utrieť do sucha a potrieť olejom, aby sa nám hmota nelepila na formu.Pečieme pri teplote cca 50st.C,v teplovzdušnej je to cca 35 - 40 min.Upečené spájame 2ks laskoniek krémom : 10 ks žltka 30 dkg prášk.cukor a 1 bal. vanilkový cukor šľaháme nad parou do zhustnutia,Do vychladnutého vmiešame 50 dkg vyšlahaného masla .

Zhrnutie

Výnos
Porcie
ZdrojRecept je podla návodu na lakonkovej forme ,treba len skúšať .
Čas prípravy
2 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
2 hod

Ingrediencie

snehová hmota : 10 ks vaječný bielok
60 dkg práškový cukor,15 dkg čerstvo mleté orechy ,2 pol.lyžice polohrubej múky
krém : 10 ks žltka ,30 dkg prášk.cukor, 1 bal. vanilkový cukor ,50 dkg masla /82%/ nie palmarin ani hera

Inštrukcie

Čas prípravy je ťažko povedať, pretože vyšlahať nad parou /ručne/ trvá asi 15 až 20 min, hmota musí byť pevná ,ked otočíte šlahaciu metličku nahor, hmota musí stáť hore, ako sa hovorí. Najzdlhavejšie je nanášanie cez formu ,to trvá niekedy 1 až dve hodiny aspon mne to tak dlho trvá.Po každom použití formu treba umyť,osušiť a naolejovať otvory aby sa hmota neprilepovala ked formu opatrne dvíhame.Korpusíky sú tenučke tak 3-4 mm takže sa toho aj veľa narobí. Z tejto dávky urobím cca 145-150 ks korpusíkov t.j. 72-75ks spojených laskoniek.Ešte niečo : Krém nanášame ozdobnou alebo hladkou trubičkou cez cukrárske vrecúško, krému je hodne takže treba poctivo plniť.

Recepty: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

dakujem za recept,ja som mala kokosove ,ale strasne zle sa mi urobili ,ani sa nedali jest!Skusim tieto.

mavera,nemam laskonkovu formu,neda sa to spravit tak ,ze by som si nakreslila na ten papier take ovaly a tie vyplnala snehom;-)

ivka 19 na papier by to nešlo robiť,forma drží tomu tvar.Ja mám tú formu veľmi dávno,ešte ked moje deti boli malé, bežne to bolo dostať kúpiť v domácich potrebách. Dnes už ťažko povedať kde, hoci minulý týžden som prehladávala cukr.pomôcky a tam som neviem presne u koho uvidela formu na dvojradové laskonky, veľmi som tomu nevenovala pozornosť, ale určite sa to dá zohnať. Prepáč že tak neskoro reagujem, mali sme v rodine smutnu udalosť,tak som velmi nechodila na tieto stránky. Skús hodiť do googlu -forma na laskonky- možno niečo najde. Ahoj,a dúfam že sa podarí niečo vypátrať.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.