Čokoládový fudge cake

Popis

Tento skvelý zákusok som ochutnala na svadbe, neodolala som a skúsila domácu verziu. Príprava je veľmi jednoduchá, výsledok vysokokalorický, ale božský, samá čokoláda.

Čokoládový fudge cake - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
25 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
25 minút

Ingrediencie

400gramovhorkej čokolády
1kuskondenzované sladené mlieko
1šálkavlašských orechov, mala som poruke lieskové

Inštrukcie

V miske nad parou za stáleho miešania zohrejeme kondenzované mlieko, dáme dole z tepla. Do horúceho pridáme s nalámanu čokoládu, čím menšie kúsky tým lepšie. Miešame kým sa čokoláda nerozpusti a vznikne homogénna hmota. Ak sa čokoláda neroztopí môžeme ešte krátko zohriať nad parou. Na záver primiešame nasekané orechy. Ak sa vám zdá hmota veľmi hustá, môžete ju zriediť trochou horúceho mlieka.

Hmotu rozotrieme do formy, alebo na tacku vystlanú papierom na pečenie s rozmerom orientačne cca 15x25cm. Uložíme na cca 2 hodiny do chladničky a potom nakrájame na pravidelné obdlžníky.

Čokoládový fudge cake - recept postup 1
Čokoládový fudge cake - recept postup 2
Čokoládový fudge cake - recept postup 3
Čokoládový fudge cake - recept postup 4
Čokoládový fudge cake - recept postup 5
Čokoládový fudge cake - recept postup 6
Čokoládový fudge cake - recept postup 7

Recepty: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

TlieskamTlieskamTlieskam to musí byť výborné ,mňam, ÁnoÁnoÁnoTortaTorta

Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk
to by som si dala hneď,mňaaaaamko ÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamKvietok

mňam,dnes vyskúšam Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykTlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamMrkámMrkámMrkám

No ochutnali sme to aj my na svadbe vďaka Kamke a bol božský a dnes ho ideme vyskúšať

To ste chutnali túto verziu, http://nanicmama.sme.sk/nepecene-zakusky/cokoladovo-arasidove-rezy je trošku iná, ale tiež skvelá.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.