Veľkonočné vajíčka z punčoviny

Popis

Vytvarované vajíčka z punčoviny na kakaovom pláte s orechami a rumom.

Veľkonočné vajíčka z punčoviny - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

  nízky kakaový plát
  orechy
  piškóty
  praskový cukor
  mleta kava
  rum alebo amaretto
  sirup rumový čaj
  kyselkavý lekvár
  čokoládová poleva
  odrezky z koláčov

Inštrukcie

Kakaové cesto:

Popravde, koláč vznikol lebo mi nevyšlo kakaové cesto na domino kockyNenarástlo mi a ostalo tuhé.Ale ak sa vám nepodarí pobabrať koláč, upečte si kakaový plát, ktorý bude hutnejší.

Napríklad takto. Tri vajcia vymiešame do peny s troma lyžicami kryštálového cukru, postupne pridáme pol deci oleja, pol deci teplej vody, potom metličkou zamiešame tri lyžice polohrubej  múky zmiešanej s kopcovitou lyžicou kakaa a štipkou prášku do pečiva.Upečieme na papieri na pečenie na 180 stupňov asi 13-15 minút.Je to tenké, bude to rýchlo.Ak máte náhodou svetlý plát zbytočný, kľudne použite aj svetlý.

Uvaríme voňavú zalievanú kávu, vychladnutú zmiešame s rumom, (mne rum došiel, dala som amaretto a cesto bolo božské), a polejeme tým vychladnutú piškótu.

Na piškótu dáme tenkú orechovú vrstvu.

Orechová vrstva:

Orechy pomleté, práškový cukor a rum zmiešame.Dáme najprv len lyžicu cukru a ochutnávame.Rumu dáme toľko, aby sa dalo natrieť na piškótu.Ja som nemala ani do tohoto rum, aj sem som šupla amaretto a bolo to mňam.Ak máte málo orechov, dajte len trošku a pomelte piškóty ku tomu.Treba to celé ochutnať a práškový cukor pridávať podľa chuti.Kým spravíme vajíčka, toto nám trošku obschne ak sme dali moc rumu.

Vajíčka:

Spravíme si punčovinu ako sme zvyknutí.Ja všetky odrezky, okrem tým so smotanovou plnkou, rozmačkám s kyslím lekvárom, pridám rum/amaretto a zalejem sirupom čo sa volá Rumový čaj.

Z punčoviny si spravíme guľky, malú čajovú lyžičku namočíme do vody, guľku zatlačíme do lyžičky a formujeme vajíčko.Vajíčko dostaneme z lyžičky trhnutím.Ukladáme na papier na pečenie trošku obschnúť.

 

Koláč nakrájame na dieliky také veľké ako máme vajíčka, vajíčka poukladáme na koláč, oblejeme každý kúsok čokoládovou polevou a ozdobíme podľa toho čo doma máme.

Tieto vajíčka vznikli, lebo svieženku namáme radi, guľky tiež nie a bolo mi ľúto vyhodiť odrezky

Veľkonočné vajíčka z punčoviny - recept postup 1
Veľkonočné vajíčka z punčoviny - recept postup 2
Veľkonočné vajíčka z punčoviny - recept postup 3
Veľkonočné vajíčka z punčoviny - recept postup 4
Veľkonočné vajíčka z punčoviny - recept postup 5

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.