Šľahačkové venčeky

Pridal/a katarinalucanova

Venčeky z odpaľovaného cesta.

Šľahačkové venčeky - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
40 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

200millilitrovvoda
70gramovolej
160gramovhladká múka
4kusyvajce
1štipkasoľ
Plnka 1:
500millilitrovmlieko
2balíkyZlatý klas
100gramovcukor
1balíkvanilkový cukor
1kusžĺtok
150gramovmaslo
3polievkové lyžicerum
Plnka 2:
400millilitrovšľahačka
2balíkyvanilkový cukor
1balíkšľahačková smotana

Inštrukcie

Odpaľované cesto:

Olej si v pohári odvážime vlejeme do hrnca pridáme vodu, štipku soli a privedieme do varu. Keď vrie, vsypeme múku a dobre miešame vareškou, až sa nám všetko spoji a dobre zavarí. Odstavíme a necháme vychladiť. Do vychladeného cesta všľaháme vajíčka. Dobre vyšľaháme. Kým nastriekame venčeky na plech, zapneme rúru na 220 stupňov. Cesto pomocou cukrárenského vrecka nastriekame na suchý plech v tvare venčekov. Keď sú na plechu, dobre pokropím studenou vodou. Nikdy som nemerala koľko, ale odhadom asi 1,5 dcl vody. Vložím do rúry a stiahnem teplotu pečenia na 200 stupňov. Po 12 minutách stiahnem teplotu na 170 stupňov a dopečiem. Počas pečenia neotváram rúru. Keď sú dobre upečené, mali by samé odskočiť od plechu.

Plnka 1: Z mlieka, Zlatého klasu, žĺtka a cukru uvaríme hustý puding. Vrch pudingu posypeme vanilínovým cukrom a necháme vychladiť. Do pudingu všľáháme maslo a rum.

Plnka 2: 400ml šľahačky vyšľahne s vanilinovým cukrom a stužovačom šľahačky do tuha.Venčeky rozkrojíme a naplníme plnkami.Najskôr prvá, potom druhá. Vyšlo mi 40 malých venčekov  . Vrch venčekov môžeme posypať cukrom alebo poliať fondánovou polevou. Dobrú chuť ♥.

Šľahačkové venčeky - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (7 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.