Punčové rezy trochu inak

Pridal/a marta27

Punčové rezy poznáme všetci a teraz môžete vyskúšať malú obmenu Úsmev

Punčové rezy trochu inak - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

1 piškóta
6kusyvajcia
6polievkové lyžicekryštálový cukor
6polievkové lyžicepolohruba muka
 trochaprášok do pečiva
plnka
1kusveľký zaváraninový pohár marhúľ
1deciliterrum
POLEVA
30dekagramypraskový cukor
3polievkové lyžicecitronová šťava
1polievková lyžicateplá voda
1polievková lyžicaolej
  ružové farbivo
dlhe piskoty

Inštrukcie

Piškóta:

Najprv šľaháme sneh zo 6 bielkov a postupne pridávame 6 PL kr. cukru, 6 žĺtka toto šľaháme potom pridať 6 PL polohrubej muky+PDP
Vyliať na plech s papierom na pečenie. Po upečení vyklopiť a stiahnuť papier a z druhej strany olúpať kôrku(niekedy sa stane ked vystihneš pravý čas otočenia piškoty, že ti ostane kôrka na podložke. Ak ostane na piškóte tak ju treba dať dolu aby piškota vpila plnku

Takto si upečieme dve piškóty.

Plnka:

Marhule rozmixujeme s rumom.

Poleva:

Všetko spolu vymiešame.Tej polevy si urobte radšej väčšie množstvo lebo neviem na aký velký plech budete robit. Ja polevu robím od oka.Urobím si také množstvo ako som napísala a potom dosypujem cukor a dolievam ctr.šťavu.

Stred:

 V strede -to čo vyzerá tak záhadne sú dlhé piškóty,ukladané šikmo vedľa seba,ale pozor nie tie tučné piškoty ale kupene v bille značky Clever. su balene v škatuli a je ich tam tuším 40ks.Kto má rád mokrejsí punčák, môže si tie piškóty namočiť do červeného sirupu.

Spodný plát polejeme polkou plnky,poukadáme piškóty, zase zalejeme a dáme horný plát.Dobre zaťažíme, ja dávam na to plech a naň aj 3-4kg muky.Až po zaťažení a spojení dáme polevu.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.666665
Priemer: 3.7 (3 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.