Citrónovo medové rezy

Popis

Recept na skvelý zákusok

Citrónovo medové rezy - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

Tmavá piškóta
1kusvajicko
250gramovpraskový cukor
80gramovmasla
1kusvanilkový cukor
1⁄2čajová lyžičkamletej škorice
5polievkové lyžicemlieka
2polievkové lyžicemedu
2polievkové lyžicekakaa
450gramovpolohrubej múky
1čajová lyžičkaprášok do pečiva
1⁄2čajová lyžičkasóda bicarbona
Svetlá piškóta
5kusyvajec
150gramovpráškového cukru
150gramovpolohrubej múky
1⁄3balíkprášku do pečiva
2polievkové lyžicehorúcej vody
1kuscitrón - kôra
krém
1litermlieka
150gramovpolohrubej múky
150gramovpráškového cukru
250gramovmasla
1balíkvanilkový cukor
1kuscitrón - šťava

Inštrukcie

Tmavá piškóta - Múku zmiešame s práškom do pečiva a so sódou a preosejeme. Vajcia, cukor, škoricu zmiešame s maslom, pridáme mlieko, tekutý med a kakao. Pridáme k múke a vypracujeme hladké cesto (aby sa nelepilo). Ak je cesto lepkavé pridáme múku. Rozdelíme na 2 časti a každé rozvaľkáme. Na plech dáme papier na pečenie, položíme vyvaľkaný plát – upečieme. Tak isto aj druhú časť. Necháme vychladnúť.

Žltá piškóta – vyšľaháme sneh z bielkov, postupne pridávame práškový cukor, aby vznikla pena, potom vmiešame žĺtky po jednom kuse, pridáme teplú vodu, prášok do pečiva, preosiatu múku a nakoniec nastrúhanú citrónovú kôru. Upečieme a necháme vychladnúť.

Plnka – Múku zmiešame so studeným mliekom na hladkú kašu, zvyšné mlieko dáme variť s vanilínovým cukrom, pomaly prilejeme kašu z múky a uvaríme za stáleho miešania. Necháme vychladnúť, občas premiešame. Maslo vyšľaháme s práškovým cukrom, pridávame vychladnutý uvarený krém a nakoniec pridáme citrónovú šťavu podľa chuti. Plnku rozdelíme na dve časti.

Najskôr natrieme prvý tmavý plát polovicou plnky, položíme naň žltú piškótu, na tú natrieme druhú časť plnky a položíme druhý tmavý plát. Trochu zaťažíme. Vrch môžeme posypať práškovým cukrom, alebo polejeme čokoládou.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

krásne  TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamprosím na aký rozmer plechu je recept?

 

 

robila som ho ..je fantastický,moje plechy mám 32x39 cm,doporučujem ešte trošku pokropit pláty,alebo trošku odstáť,potom je makkučký/ ak stihnete :-DDD

 

Vyplazený jazyk

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.