Plnené vanilkové venčeky

Pridal/a sedita321321

Rýchly recept na detskú párty.

Plnené vanilkové venčeky - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
25 minút
Čas varenia / pečenia
5 minút
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

2balíkysušienky vanilkové venčeky
Želatínové srdiečka:
1balíkželatína
100mililitrovjahodový džús
100mililitrovmlieko
Čokoládová ganache:
200gramovhorká čokoláda 78%
100mililitrovsmotana na šľahanie 33%

Inštrukcie

Želatínové srdiečka pripravíme deň vopred. Džús premiešame metličkou s mliekom. Napučanú želatínu rozpustíme na miernom ohni (zohrievame, nevaríme).

Do vlažnej želatíny za stáleho miešania pridáme 2 PL jahodovo-mliečneho nápoja a celé vmiešame do jeho zbytku. Želatínu prelejeme do širšej nádoby a odložíme do chladničky do druhého dňa. Po stuhnutí formičkou povykrajujeme srdiečka.

Šľahačkovú smotanu na čokoládovú ganache zohrejeme pod bod varu (nevaríme), horúcou zalejeme nalámanú čokoládu a necháme pár minút postáť. Potom metličkou dôkladne premiešame na hladký krém a necháme aspoň pol hodiny stuhnúť v chladničke.

Vanilkové venčeky pospájame krémom, vrch ozdobíme pomocou vrecúška a trezírovacej špičky a do stredu vložíme želatínové srdiečko.

Necháme vychladiť. 

Dobrú chuť!

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.