Čučoriedková torta

Popis

Točená torta s krémom z čučoriedok s kakaovou piškótou

Čučoriedková torta - recept

Zhrnutie

Výnos
8-12
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

10kusyvajce(piškóta)
10polievkové lyžicePrask.cukor(piskota)
8polievkové lyžiceHl.muka(piskota)
2polievkové lyžiceKakao(piskota)
 balíkPdp(piskota)
60gramovOlej(piskota)
200gramovRozmixované prepasirovane cucoriedky(krem)
500gramovMascarpone (krem)
600gramovSl.smotana(krem)
3balíkySmetafix
  práškový cukor podľa chuti
  Cucoriedky na ozdobu

Inštrukcie

Piskota: Bielky si vyslahame do tuhá a postupne pridávame cukor, prislahame zltky, pridame muku s PDP a kakaom poriadne preslahame a postupne prilejeme olej. Pecieme na 175 na plochom plechu. Cesto som si rozdelila na dve časti,čiže na dva plechy.

Krem: sl.smotanu, mascarpone, cukor podľa chuti vyslahame. Menšiu časť si odlozime bokom. Do väčšej časti prislahame rozmixované prepasirovane cucoriedky a smetafix. 
 

Upecene piskoty si prerezeme na 3 platy, keďže sme si upiekli dve piskoty budeme mat 6 platov. Prvý plat natrieme kremom zrolujeme do rolady. Natrieme druhý plat a prvú roládu zavinieme do druhého platu. Postup opakujeme až do skončenia platov. Tortu dáme stuhnut do chladničky a až neskôr celu pozrieme kremom. Keď už mame tortu stuhnutu potrieme ju celu kremom z čučoriedok. Pomocou cukrarenskeho vrecka si tiež nanesieme biely krem a pekne torticku vyhládime. Torticku si ľubovoľne ozdobime . Ja som zvolila ganache z mliečnej cokolady, pomer 1:1 dozdobila som zvyšným bielym kremom a čučoriedkami 

Čučoriedková torta - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Nádherná tortička  TlieskamÁnoTlieskam

SrdceSrdceSrdceSrdceSrdceSrdceÁno..parada

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.