Nepečený jablkový koláč s BB keksami

Pridal/a Kamila

Recept s fotopostupom na vynikajúci nepečený jablkový zákusok. Obmena tradičného jablkového koláča bez pečenia s karamelovou polevou. Úsmev Koláčik je ideálny ak máte veľa padaniek, ktoré treba spotrebovať.

Nepečený jablkový koláč s BB keksami - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

1 1⁄2kilogramstrúhaných jabĺk
1kusvanilkový cukor
2kusyzlaté klasy (kukuričný škrob)
250millilitrovvody
500gramovsusienok
Karamelová poleva
1šálkatrstinový cukor
50gramovmasla
1⁄4šálkamlieka

Inštrukcie

Jablková hmota

Jablká očistíme, nastrúhame nahrubo (1,5 kg bola orientačne hmotnosť už nastrúhanej hmoty, čiže očistených jablk, neviem odhadnúť počet jabĺk, lebo sme čistili padanky)  a krátko podusíme, stačí kým začnú vrieť. Vo vode rozmiešame zlatý klas a cukor a vmiešame k jablkám, kým hmota nezačne vrieť.

Plnenie:

Sušienky rozložíme buď na menší plech alebo na vhodnú tácku, tak aby nám vyšli 4 vrstvy sušienok. Používam špaldové sušienky z DM, sú trochu väčšie aj hrubšie ako klasické BeBe keksy, tie sa mi zdali posledne dosť krehke, malé?

Na prvú vrstvu sušienok opatrne rozotrieme cca 1/3 jablkovej hmoty, ešte teplej, prekryjeme sušienkami a celý postup zopakujem dvakrát. Poslednú vrsvu budú tvoriť sušienky.

Necháme vychladnúť a potom ešte stuhnúť v chladničke.

Na vrch môžeme dať čokoládovú polevu ( 150 ml smotany zahrejeme a zalejeme 100 g horkej čokolády), ja som použila karamelovú polevu.

Karamelová poleva

V malom hrnci varíme cukor, maslo a mlieko. Miešame kým sa cukor roztopí  avšetko spojí a na nižšom plameni necháme zovrieť ešte zo 10 minút. Ešte horúcou polejeme čiastočne vychladený koláčik, alebo ako dlho vydržíte.

Nepečený jablkový koláč s BB keksami - recept postup 1
Nepečený jablkový koláč s BB keksami - recept postup 2
Nepečený jablkový koláč s BB keksami - recept postup 3
Nepečený jablkový koláč s BB keksami - recept postup 4
Nepečený jablkový koláč s BB keksami - recept postup 5
Nepečený jablkový koláč s BB keksami - recept postup 6

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.