Cheesecake, ktorý sa konečne podaril

Popis

Recept s fotopostupom na fantastický smotanový zákusok. Konečne bol taký ako som si ho predstavovala, zrejme to bolo aj tým, že som sa odhodlala piecť cheesecake vo vodnom kúpeli. Úsmev

Cheesecake, ktorý sa konečne podaril - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod, 10 minút
Celkový čas
1 hod, 25 minút

Ingrediencie

500gramovmascarpone
250gramovjemny tvaroh
250millilitrovsmotana na šľahanie
3polievkové lyžicepraskový cukor
1kusvanilkový cukor
3kusyvajicka
Korpus
200gramovmaslových sušienok
60gramovmasla

Inštrukcie

Korpus:

Sušienky rozmixujeme, zomelieme, alebo inak rozdrvíme a prilejeme k ním roztopené maslo. Hmotu vymiešame a natlačíme do okrúhlej tortovej formy o priemere cca 20cm. Dno môžeme vystlať papierom na pečenie.

Smotanová náplň:

Pomer mascarpone a tvarohu môžete obrátiť (250 g mascarpone a 500 g jemného tvarohu). Mascarpone prešľaháme s cukrom, krátko primiešame tvaroh a po jednom zašľaháme vajíčka. Na záver primiešame šľahačkovú smotanu, tak abys me získali hladkú hmoty. ktorý vylejeme na pripravený korpus. Môžeme odekorovať ovocným pyré.

Tortovú formu z vonkajšej strany dôkladne obalíme alobalom, aj vo viacerých vrstvách, aby sa ku koláču nedostala voda. Pripravíme si hlbší plech, vložíme doň formu s koláčom a prilejeme horúcu vodu. Pečieme pri teplote cca 160°C cca 70 minút. Vrch koláča nemusí byť tmavý, stačí že stratí lesk.

Upečený koláč, necháme ešte postáť vo vypnutej pootvorenej rúre cca 30 minút. Potom ho vyberieme z rúry a ostrým nožom opatrne oddelíme okraj koláča od bočnej steny formy. Necháme úplne vychladnúť a potom ešte vložíme aspoň na pár hodín do chladničky.

Všetko o mascarpone, mascaprone krém v tortách a zákuskoch

Cheesecake, ktorý sa konečne podaril - recept postup 1
Cheesecake, ktorý sa konečne podaril - recept postup 2
Cheesecake, ktorý sa konečne podaril - recept postup 3
Cheesecake, ktorý sa konečne podaril - recept postup 4
Cheesecake, ktorý sa konečne podaril - recept postup 5
Cheesecake, ktorý sa konečne podaril - recept postup 6
Cheesecake, ktorý sa konečne podaril - recept postup 7

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
4
Priemer: 4 (4 hlasy)
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.