Svieža ovocná torta

Popis

Torta osviežujúca a v týchto horúcich dňoch padne vhod.

Svieža ovocná torta - recept

Zhrnutie

Výnos
16
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

3kusyvajce(korpus)
5polievkové lyžicekryštálový cukor(krupica)
5polievkové lyžicepolohruba muka
1polievková lyžicaolej
1polievková lyžicavoda
1polievková lyžicaholandské kakao
1čajová lyžičkaprášok do pečiva
200millilitrovjahodové pyré(plnka)
200millilitrovkyslá pochúťková smotana
250millilitrovsmotana na šľahanie 33%
100millilitrovvoda
20gramovželatína prášková
praskový cukor
1kustortové želé(na povrch)
1kusŠľahačka v prášku Dr.Oetker(na zdobenie)
150millilitrovstudené mlieko
jahody, banány, ríbezle, maliny

Inštrukcie

Korpus:

bielky vyšľaháme so štipkou soli dopenista, po lyžiciach zašľaháme cukor, žĺtky, olej, vodu, múku zmiešanú s práškom do pečiva a preosiate kakao. Upečieme v tortovej forme, priemer 24 cm, ktorú sme vymastili a vymúčili. Teplota 180°C 20 minút, sú iba orientačné. Necháme trochu vychladnúť, vyklopíme a prevrátime spodnou časťou navrch. Necháme vychladúť.

Plnka:

želatínu necháme napučať v 100 ml vody asi 30 minút. Potom ju rozpustíme vo vodnom kúpeli, ale nesmie vrieť. Jahodové pyré si pripravíme z jahôd ponorným mixérom. Môžu byť čerstvé, mrazené, konzerva, aké máte k dispozícii. Primiešame kyslú smotanu, práškový cukor podľa chuti, rozpustenú želatínu a vyšľahanú šľahačkovú smotanu. Všetko spolu prešľaháme.

Z korpusu odstránime šupku, ktorá sa vytvorila pri pečení a vrátime do formy, v ktorej si vytvoríme mantinel z papiera alebo alobalu. Poukladáme ovocie. Začíname od okraju banánmi, jahody, ríbezle, alebo aké ovocie máme. Nalejeme pripravenú želatínovú plnku a odložíme do chladničky, pokým nestuhne.

Tortové želé si pripravíme podľa návodu a nalejeme na povrch torty pomocou lyžičky. Necháme stuhnúť. Ja som použila želé v prášku s jahodovou príchuťou z Lidlu, ale iba 400 ml vody, necháme mierne vychladnúť až potom navrtsvíme na plnku. Ozdobíme šľahačkou alebo podľa vlastnej fantázie. Dobrú chuť!

Svieža ovocná torta - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.