Naha torta v tvare srdca

Pridal/a Andrea Ferančíková

Recept na formu v tvare srdca 23x23x8 cm

Naha torta v tvare srdca - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

5kusyvajce
120gramovhladká mouka
30gramovkakao
5polievkové lyžiceolej
150gramovkryštál cukor
500gramovmascarpone
2kusyšľahačková smot.
400gramovOvocny dzem
čerstvé ovocie
3kusyvanilkov. cukru
mrazené ovocie

Inštrukcie

Piskota:

Ide o klasicky recept na piskotove cesto. Zacineme slahanim bielok do snehu a po chvilke postupne pridavame cukor. Slahame, az kym sneh nie je tuhy. Potom postupne zaslahavame po jednom zltka a olej. Nakoniec vareskou vmiesame preosiatu hladku muku a kakao (Ak niekto nechce tmavu tortu, nahradi 30g kakaa 30g hl.muky). Takto pripravene cesto vylejeme do formy. Formu nevymastujeme. Na spodok formy vystrihneme z papiera na pecenie srdiecko zodpovedajuce dnu formy. Pecieme v predvyhriatej forme na 150-160 stupnoch cca 50 min. Po dopeceni nechame tortu vo forme vychladnut. Nasledne ostrym nozom obrezeme okraje a opatrne vyklopime. Mne piskota napuchla na cca 6 cm, cize som ju prekrajovala na 3 platy.

Plnka:

Mascarpone a vyslahanu slahacku vymiesame s 3 ks vanilkoveho cukru. 

 

Plnenie:

Ako som uz pisala, piskotu som prerezala na 3 platy pomocou nite. Prerezavam tak, ze si vzdy nameram vyski platu a nozom spravim po obvode torty cca 1cm zarez do torty. Nasledne do zarezov dam nit a taham k sebe. 

Na prvy plat natrieme dzem, nasledne dame vrstvu kremu (treba dat poctivo, je ho dost). Na krem dame odtecene mrazene ovocie. Druhy plat opakujeme postup. Treti plat natrieme zospodu zvyskom dzemu a polozime navrch. Na vrch dame opat vrstvu kremu. Nasledne zahladime zbytkom kremu boky. Nevadi, ak presvita cesto alebo ovocie. To je efekt nahej torty Úsmev

Vrch torty ozdobujeme cerstvym ovocim podla chuti a dostupnosti. Tentokrat som zvolila velmi jednoduche zdobenie jahodami ​​​​​​Úsmev

Naha torta v tvare srdca - recept postup 1
Naha torta v tvare srdca - recept postup 2
Naha torta v tvare srdca - recept postup 3
Naha torta v tvare srdca - recept postup 4

Recepty: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.