Linecký koláč s tvarohom a čučoriedkami

Popis

Veľmi chutný tvarohový koláč

Linecký koláč s tvarohom a čučoriedkami - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Zdrojinternet + vlastné suroviny
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

Cesto
100gramovhl. múka
2polievkové lyžicepr cukor
1⁄2kusprášok de pečiva
60gramovmaslo
1kusžĺtko
Náplň
300gramovtvaroh jemný
1kusbánovecká nátierka
80gramovkryšt. cukru
1kusvan.cukor
2kusyvajcia
1⁄2kuspud.prášok Zlatý klas
250gramovmrazených čučoriedok

Inštrukcie

Krehké cesto:

Postup: Trúbu si predhrejeme na 180 stupňov. Formu si obtrieme olejom. Všetky suroviny spolu zmiesime, žĺtko som pridala ako posledné. Cesto rozvaľkať medzi dvoma fóliami na veľkosť formy, pridala som cca 1 cm na okraje. Jednu fóliu zložím dolu, na druhej fólii cesto preklopíme do formy a okraje trochu zarovnáme. Spodok popicháme vidličkou. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 20 minút pekne do ružova.

Medzitým si pripravíme náplň: 

Postup: Tvaroh rozmixujeme spolu s mliekom, pridáme bánoveckú nátierku, kryštálový a vanilkový cukor, vajcia a puding a všetko spolu riadne rozmiešame – stačí vareškou. Keď je korpus upečený (nemusí vychladnúť) vylejeme naň pripravenú náplň a na vrch nasypeme mrazené čučoriedky obalené v kryštálovom cukre aby nespadli úplne na dno. Dáme piecť do rúry na 180 stupňov cca 20 minút, potom prepneme na 150 stupňov a dopekáme podľa potreby cca 20-40 minút aby náplň nebola riedka a okraje boli upečené pekne do ružova. Koláč je inšpirovaný receptom z internetu ale upravený podľa surovín, ktoré som mala doma.

 

Poznámky

Miesto bánoveckej nátierky môžeme použiť mascarpone alebo akýkoľvek čerstvý syr

Linecký koláč s tvarohom a čučoriedkami - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.